• Головна
  • Docudays UA на Тернопільщині змінюватиме свідомість
18:02, 30 жовтня 2019 р.

Docudays UA на Тернопільщині змінюватиме свідомість

XVI Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA вже прибув на Тернопільщину. Мешканцям міста та області покажуть нові стрічки вітчизняних та закордонних режисерів, яких немає у вільному доступі. Темою цьогорічного фестивалю стало переосмислення концепції прав людини в умовах онлайн-виміру. 

Про  це розповіли під час прес-конференції, яка відбулася 29 жовтня у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля».

Щороку із жовтня до кінця грудня Docudays UA проводить покази у 22-х областях України – у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, колоніях для засуджених і СІЗО України, у навчальних закладах для майбутніх працівників пенітенціарної системи. Організатор: Мережа регіональних партнерів Docudays UA, до якої входять 49 НДО у 22-х областях України. 

Docudays UA-2019 пропонує поміркувати над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності й водночас які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, вони ховають.

"Дозволити програмі змінити вашу свідомість. Це та тема, яка є актуальною серед авторів, режисерів, - зазначає голова Асоціації кіно комісій України Леонід Бицюра. - Вона є основним мотивом цивілізаційного діалогу людини з самою собою. Того, як середовище змінює наші звички, суспільні цінності, наші моделі поведінки у побуті та соціумі. Декілька років тому, Docudays UA перший підняв тему булінгу, яка зараз є одною з основних в освітньому середовищі. Це показує те, що Docudays UA стає не просто площадкою конкуренції та змагань режисерських бачень, пошуків та знахідок, але й стартовим майданчиком змін суспільної свідомості".

За 16 років існування Docudays UA пройшов колосальну еволюцію: від камерного заходу, яким цікавились окремі кіномани та завсідники столичного Будинку кіно, — до масштабної події міжнародного значення, де престижно презентувати свій новий фільм. Разом із фестивалем зростає й глядацький інтерес української публіки до документалістики. Нинішнього року на Docudays UA будуть показані три конкурсні програми, учасники яких конкуруватимуть за призи, — DOCU/Україна (5 прем'єр українських повнометражних документальних фільмів), DOCU/Коротко (14 короткометражних стрічок із різних країн світу, серед них — 2 українські) та DOCU/Світ (10 найкращих стрічок 2018—2019 років, які мають успішну фестивальну історію та які ви навряд чи зможете ще десь побачити в Україні на великому екрані). 

"На Тернопільщині мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA проводиться вже в 12-те, - розповідає регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA в Тернополі і Тернопільській області Володимир Ханас. - Участь у цьогорічному фестивалі приймають 13 шкіл міста та області, де представляють фільми та проводять навчання, які стосуються не лише проблеми булінгу, а й кібербулінгом. Ми розуміємо, що цифрові технології є викликом для усіх поколінь. Саме тому Docudays UA пропонує програму фільмів про реалії життя. Протягом двох  місяців ми покажемо 32 фільми на дану тематику".

Довідка.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві упродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #Docudays #школярі #документальне_кіно

Коментарі

ТОП новини
"Масштабний снігопад рине на міста України, шалений мороз і сильний вітер накриють цілий регіон": синоптики про погоду
"Цим людям – моя люта зневага": "Пташка" з Тернопільщини розповіла, як її підставили ті, від кого вона зовсім цього не очікувала
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП
Оголошення
live comments feed...