• Головна
  • Іронія та звинувачення: як Зеленський спілкувався з тернопільськими чиновниками під час представлення нового голови ТОДА (ФОТОРЕПОРТАЖ)
15:28, 1 листопада 2019 р.

Іронія та звинувачення: як Зеленський спілкувався з тернопільськими чиновниками під час представлення нового голови ТОДА (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Іронія та звинувачення: як Зеленський спілкувався з тернопільськими чиновниками під час представлення нового голови ТОДА (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Чимало кпинів прозвучало сьогодні з вуст президента України Володимира Зеленського під час представлення новопризначеного голови Ігора Сопеля. Водночас керівник держави озвучив і багато закидів щодо недостатньої роботи чиновників.

Втім, браві виступи із критикою попередників вже є традиційною під час приїзду керівників у регіони після зміни влади. Як і те, що після гострих звинувачень абсолютно нікого не карають за недопрацювання або відверту корупцію та шкоду інтересам держави.

На урочисте представлення Сопеля приїхали усі нардепи від Тернопільщини, крім Миколи Люшняка, який виграв у чинного керівника області виборчі перегони. Президент представив нового голову ТОДА досить сухо. Не було жодних дифірамбів, а також ані слова про те, які завдання стоять перед Сопелем та які від нього очікування.

Відтак одразу перейшли до робочої наради. Для початку Зеленський попросив розповісти про проблеми Тернопільщини в. о. голови ТОДА Івана Крисака. Коли той перепитав, чи починати з спиртової галузі, яка мала бути головною темою наради, Зеленський тут же уточнив:

«Ні-ні, давайте спочатку по трєзвому. Сказали мені люди, звичайні там люди, що 151 млн грн заборгованості. Чому не виплачували людям зарплату, вчителям?», – поцікавився президент.

Крисак пояснив, що була помилка при формуванні бюджету, що керівники області зверталися в Київ з зданого приводу, однак у відповідь отримували лише вказівку оптимізовувати галузь.

Коли ж дійшла черга до спиртзаводів, Зеленський висловив сумніви, що на Тернопільщині справді не працюють 7 заводів з 11-ти, а діє лише 4, і то неповноцінно.

«Мені кажуть, що заводи об’єднали в Укрспирт для того, щоб була тіньова історія. Що зараз це все контролюють кримінальні групи і на Тернопільщині всі знають ці кримінальні групи. А ще кажуть, що правоохоронні органи кришують це все. Може це так?», – запитав Зеленський.

Крисак висловив припущення, що кришування даного бізнесу, вочевидь, має столичні корені, а не місцеві. Президент тут же поцікавився конкретними прізвищами. Відповіді від в. о. голови ТОДА не отримав.

«Не можете сказати? Є прізвища. Всі знають, і не можуть сказати. Ви не знаєте? Довго хочете прожити», – іронізував Зеленський, провокуючи вибухи сміху у залі.

При цьому пообіцяв вирішити озвучену Крисаком проблему браку залізничних вагонів та тепловозів для доставки врожаїв місцевих аграріїв у порти.

Щодо спиртової галузі, то вихід керівництв держави вбачає у приватизації заводів. Мовляв, державне керівництво неефективне і приносить щороку 6-7 млрд збитків. Доповіді керівників обласних управлінь СБУ та поліції щодо протидії нелегальному обігу спирту були непереконливими. В. о. голови обласного управління СБУ взагалі викликав вибух сміху у залі, повідомивши, що за збігом обставин напередодні візиту керівника держави цієї ночі було виявлено дві фури з контрафактним спиртом та алкогольними напоями з Чернігівщини на 3 млн грн. Сміялися навіть усі члени президії.

Зеленський покепкував ще і з цього «збігу обставин», зауваживши, що у разі належного виконання правоохоронним і контролюючими органами своїх обов’язків, без проблем були б кошти і на будівництво доріг, і на зарплати працівниками соціальної сфери. Однак чи запрацює в Україні правоохоронна система? Врешті, чи вдасться побороти численні корупційні схеми на Тернопільщині новому керівнику області Ігору Сопелю? І чи відбудуться численні радикальні кадрові зміни в області на різних ланках? Відповіді будуть уже найближчим часом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#президент #Володимир Зеленський #Ігор Сопель

Коментарі

Оголошення
live comments feed...