• Головна
  • "Друге дихання": на Тернопільщині відновлюють реабілітаційний центр для учасників війни (ВІДЕО)
20:30, 6 листопада 2019 р.

"Друге дихання": на Тернопільщині відновлюють реабілітаційний центр для учасників війни (ВІДЕО)

Центр для військових. У с. Яблунів хочуть відновити роботу реабілітаційного центру для ветеранів АТО/ООС. Допомогти зголосились у посольстві США в Україні, та перш ніж почати - оглянули об'єкт, повідомляє Т1 Новини.

Допомога військовим.  На Тернопільщині реабілітаційний центр для учасників війни на сході може отримати друге дихання. Рік тому перші ветерани  війни  прибули у с.Яблунів  на реабілітацію. Та згодом в центрі почали ремонтні роботи, які тривають і до сьогодні. Та коштів для того, аби повністю відреставрувати всі приміщення в обласному бюджеті замало. Саме тому учасники громадської  організацій "Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини" написали звернення  до посольства США в Україні, адже за їхнього сприяння в різних  містах  успішно реалізували десятки схожих  проєктів. 

"Коли постало питання реабілітаційного центру - в нас було  декілька варіантів. Після спілкування з нашими військовими я зрозуміла, що найкраще реабілітація проходить на свіжому повітрі й подалі від  шуму міста. Ми зупинилися на цьому проєкті. Тим паче з  2015 року вже почалася розробка", - каже голова ГО "Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини" Ружена Волянська.

Територія, на якій планують відкрити оновлений реабілітаційний центр – 32 гектари. Тут  знаходиться 4 озера, сади та зелені насадження. Оглянути територію та ознайомитися з  проєктом до  села Яблунів приїхала офіційна делегація представників МВС та  посольства США в Україні. 

"В нашому відділі є  програма, яка використовує військові кошти для того, аби допомагати цивільному населенню. Називається вона "Програма гуманітарної  допомоги". Ми займаємося секторами охорони здоров’я,  освіти. Ми відреагували і приїхали подивитися,  чи цей проект підходить під нашу програму", - додає менеджер гуманітарної допомоги відділу оборонного співробітництва посольства США в Україні Людмила Кириленко.

 Експерти оглянули 2 корпуси, де вже є  облаштовані спальні для військових,  кухня та кімнати відпочинку. На території  закладу  також є спортивні кімнати та тренажерний зал. На завершення інспекції  експерти склали план  для подальшої  роботи. Зокрема, на основі побаченого представники делегації презентуватимуть  в посольстві США детальний звіт. А вже після того створять план реалізації  проєкту.  Щоправда зазначають,  на його втілення  піде декілька років.  

Працівники закладу кажуть, хочуть  аби в центрі знову  якнайшвидше почала приймати військових. Пам’ятають як рік тому ветерани були задоволені послугами. Тоді усі вкотре переконались, що для бійців важлива увага, підтримка, медична і психологічна допомога.

Зараз  ж кімнати обласного реабілітаційного  центру порожні. Та працівники та активісти вірять, що гроші на продовження ремонту таки знайдуться і вже зовсім скоро  тут знову зможуть  допомагати військовим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль
Останні новини
ТОП новини
"З цих областей України різко пропаде тепло, лютий снігопад суне прямо на цілий регіон": де буде мороз у -25 градусів?
"Атмосферний фронт вижене тепло з України, потужний снігопад рине на ці області": куди суне мороз у -19 градусів?
"В Україну пре лютий холод, шалений снігопад накриє ці області прямо завтра": де чекати на мороз у -21 градус?
"Будьте пильними та обережними": прямо на Тернопільщині стався землетрус, повідомлено про наслідки
Оголошення
live comments feed...