• Головна
  • З січня тернополянам доведеться платити за електроенергію значно більше?
09:15, 19 листопада 2019 р.

З січня тернополянам доведеться платити за електроенергію значно більше?

З 1 січня 2020 року терноопляни можуть платити за електроенергію значно більше.

Все через те, що тариф НЕК "Укренерго" на передачу електричної енергії планують підняти на 36% (до 158,28 грн / МВт-год), а на послуги з диспетчеризації - на 24% (до 9,94 грн / МВт-год .)

Відповідні проекти постанов від Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України, внесено до порядку денного засідання комісії на 19 листопада, пише Соцпортал.

Як зазначено, здійснений оператором системи передачі е/е розрахунок заснований виходячи з росту витрат на покупку компанією е/е для компенсації технологічних втрат (на 21,2%), витрат на оплату праці та ін.

Крім того, одним з основних чинників зростання тарифу на передачу е/е є прогнозоване збільшення операційних витрат (на 67%). Зокрема, мова йде про зростання витрат з податку на землю в результаті зміни ставок оподаткування через корпоратизації компанії, про витрати на паспортизацію об'єктів, державну реєстрацію майнових прав на нерухомість, виготовлення відповідних технічних паспортів, оформлення прав користування земельними ділянками. Також компанія в поданому проекті запропонувала врахувати зростання матеріальних витрат (на 10%), амортизації (на 14%), витрат з прибутку (1,2%).

В проекті враховано прогнозований на наступний рік зростання обсягу споживання е/е на 16,6%, що є компенсуючим фактором при визначенні розміру тарифу. Додатковим компенсатором також є зменшення на 8,9% витрат за статтею "виконання спеціальних зобов'язань для забезпечення суспільних інтересів" і зменшення на 5% фінвитрат.

Таким чином, згідно з проектом, операційні витрати в тарифі пропонується врахувати на рівні 6,63 млрд грн, витрати пов'язані з купівлею е/е для компенсації технологічних втрат, - 2,9 млрд грн, витрати на оплату праці - 2,1 млрд грн, витрати на збільшення частки виробництва "зеленої" е/е - 14,19 млрд грн (1,56 млрд грн з них - виплати домогосподарствам).Прогнозований обсяг споживання в 2020 році е/е врахований на рівні 150,27 млн МВт-год.У свою чергу зростання на 24% тарифу на послуги з диспетчеризації розрахований також виходячи зі збільшення витрат на оплату праці та відрахувань на соцзаходи, на послуги адміністратора розрахунків і адміністратора комерційного обліку, амортизацію, придбання допоміжних послуг з регулювання частоти та потужності, операційних витрат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тариф #електроенергія

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...