Нардеп-"слуга" закликав Сопеля довести до кінця добру справу, яку пробуксувала команда Барни

Народний депутат Ігор Василів обіцяє докласти зусиль для того, щоб знаному в Тернополі волонтеру, громадському діячу, а згадом – учаснику АТО Віктору Гурняку присвоїли звання «Героя України».

Про це нардеп написав на своїй сторінці в Фейсбуці.

«Багато хто з моїх друзів, знайомих, тернополян (та й не лише тернополян), чув про Віктора Гурняка, а дехто був із ним особисто знайомий. Віктор був світлою людиною, справжнім патріотом, другом і загинув у 2014 році в зоні проведення АТО, героїчно рятуючи своїх поранених товаришів з-під ворожих обстрілів.

В 2015 році Тернопільська обласна державна адміністрація, на підставі звернень його бойових побратимів та друзів, звернулася до Міністерства оборони України з клопотанням про присвоєння Віктору звання «Герой України (посмертно)». Здавалося б, що тут складного - віддати належну шану і данину загиблому герою? Але розгляд клопотання триває ось уже 5-й рік поспіль, буксуючи в бюрократичних нетрях.

Трохи більше місяця тому до мене звернувся батько Віктора Петро Гурняк, з проханням з’ясувати, на якому етапі знаходиться розгляд клопотання, і за можливості спробувати пришвидшити цей процес. Зробив депутатське звернення на Міноборони і щойно ось отримав відповідь, яку публікую. Ситуація сумна, якщо не сказати ганебна. Три з половиною роки! знадобилося міністерству, щоб просто повідомити ТОДА, що вони «не заперечують» проти присвоєння звання. І ось уже більше року, як облдержадміністрація, маючи таке «незаперечення», не може зрушити справу з місця, з незрозумілих мені причин», – описав ситуацію Василів.

Він також закликав у Фейсбуці нового голову Тернопільської обласної державної адміністрації Ігора Сопеля з'ясувати, чи робила ТОДА у 2018-2019 роках подальші кроки щодо присвоєння Віктору Гурняку звання «Герой України (посмертно)» і активізувати цей процес.

«А я допоможу в межах своїх депутатських повноважень. Також звертаюся до Офісу Президента України з офіційним проханням взяти до уваги цю ситуацію і за можливості посприяти пришвидшенню всіх необхідних процедур для присвоєння Віктору Гурняку звання «Герой України (посмертно)». Це наш з вами обов'язок - шанувати пам'ять загиблих героїв», – висловив переконання нардеп.

Хочеться вірити, що в даному напрямку щось справді буде зроблено, а не залишиться на рівні красивих слів та звернень у Фейсбуці. Адже конкретні результати говорять значно краще за озвучення намірів, от тільки з цим, на жаль, в можновладців та політиків якось не дуже складається.

Віктор Гурняк звання герой України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі