Героїзм і відвага жінки з Тернопільщини у складному ХХ столітті (ФОТО)

На Кременеччині у с. Будки проживає учасниця визвольних змагань 40 -х років хх століття, ветеран ОУН та УПА Градишин (Зубкевич) Ксенія. Пише Типовий.Кременець.

16-літньою вона стала на захист Батьківщини, як зв'язкова у курені "Чернеця" під псевдом "Русалка". Заарештована була 10-01-1948 р.

Почаївським РВ МДБ за ст.54-(зрада батьківщини), ст. 54-11(контрреволюційна організація). Засуджена 10-03-1948р. Військовим трибуналом військ НКВС в Тернопільській області на 20 років виправних робіт, з конфіскацією майна, і 5 років позбавлення прав.

Звільнена з під варти 11-05-1956р, ребіалітована 20-12-1991р. Покарання відбувала в Магаданській області (Росія), поселення Хеніканжа на рудникових шахтах.

У своїх 90 літ вона ніжним сопрано виконує українські пісні (пісні записані в неволі).

На вихідних, 1 грудня 2019 року її син Богдан із родиною, презентував книгу матері "Пісні в неволі".

Україна пам'ятає Ваш героїзм у здобуті Незалежності України. Світлини: 1.Фото Ксенії-"Русалки" перед арештом. 2.На засланні,Хеніканжа 1955р. Разом з земляками. Перша зліва Градишин (Зубкевич) Ксенія.3. На могилі своїх побратимів з курення "Чернеця" х.Галяси.

Героїзм і відвага  жінки з Тернопільщини у складному  ХХ столітті (ФОТО), фото-1 Героїзм і відвага  жінки з Тернопільщини у складному  ХХ столітті (ФОТО), фото-2 Героїзм і відвага  жінки з Тернопільщини у складному  ХХ столітті (ФОТО), фото-3
тернопіль кременець
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі