• Головна
  • На Тернопільщині легше знайти роботу весною, ніж в осінньо-зимовий період
09:00, 17 січня 2013 р.

На Тернопільщині легше знайти роботу весною, ніж в осінньо-зимовий період

33 000 вакансій запропонували роботодавці у 2012 році мешканцям Тернопільської області. 

57 000 громадян звернулося до Тернопільського обласного центру зайнятості у 2012 році. З них близько половини отримало нову роботу. Здебільшого, в числі безробітних переважають люди віком до 35 років. Весною та влітку працевлаштуватися легше, адже з’являються сезонні роботи, зазначають фахівці. А ось в осінньо-зимовий період вакансій меншає. Тому центри зайнятості пропонують опанувати нову професію, тобто перекваліфікуватися.

Олександра Островська, перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

«Для когось робота підійшла відразу, вакансія, на яку людина сподівалась, когось доводилось перенавчати, підвищувати кваліфікацію. Це майже 6 000 людей, яких ми навчили і з яких,  вже за минулий рік 84% були працевлаштовані за сприянням служби зайнятості. Для інших, тих, хто закінчили навчання, ще підшукується робота».

Впродовж минулого року безробітні освоювали професії бухгалтерів, менеджерів, кухарів, манікюрників, автослюсарів, трактористів-машиністів сільгоспвиробництва, водіїв категорії С та багато інших.

- Найкраще, найшвидше знайти людині роботу, яка має робітничу професію, яка мобільна, яка хоче змінити, можливо, свій фах, тому що не завжди є така робота, яку людина здобула освіту, чи досвід, каже ІНТБ перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська.

З 1 січня 2013-го року студенти матимуть можливість стажуватися до 6 місяців з внесенням відповідних даних у трудову книжку.

Олександра Островська, перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

«Там передбачено, що студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах, учні професійно-технічних навчальних закладів, вони під час навчання можуть проходити стажування. Термін стажування до 6 місяців. Тепер це стажування роботодавець повинен записувати у трудову книжку. Якщо він виконує, студент, чи учень, якусь певну роботу, відповідно до цієї угоди, яка буде укладена, то буде можливість оплатити йому за його працю».

При працевлаштуванні молодого спеціаліста в сільській місцевості мінімум на три роки, йому будуть виплачувати разову допомогу в розмірі десяти мінімальних заробітних плат. Але такі виплати будуть проводитися тільки для окремих спеціальностей, визначених Кабінетом Міністрів України. Якщо ж роботодавець створить нове робоче місце та працевлаштує на нього молоду людину, то отримає вигідну компенсацію.

Олександра Островська, перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

«Якщо роботодавець на сьогодні з такої категорії вибере людину на роботу, на новостворене робоче місце, то він отримає компенсацію по сплаті єдиного внеску протягом року, при умові, що ця людина буде працювати не менше двох років. Якщо така людина звільняється, то тоді на це місце повинна бути направлена людина службою зайнятості».

Загалом, протягом 2012-го року, шість тисяч роботодавців запропонували свої вакансії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"30 000 грн зарплати на місяць": пенсіонерів, яким потрібна робота, терміново кличуть на вигідні вакансії
"Я завжди мріяла бути мамою дівчинки": дружину відомого співака з Тернопільщини Віктора Павліка звинуватили у хайпі на вагітності
Стало відомо, чому знаний на Тернопільщині аграрій Петро Гадз вирішив продати половину бізнесу
"Шалена гроза пре в ці області прямо зараз, лютий град накриє цей регіон": де буде дощ, негода і жахливий вітер до 20 м/с
Оголошення
live comments feed...