Новий рік для пацієнтів тернопільської дитячої лікарні розпочнеться з дива

День святого Миколая, Новий рік і Різдво – це ті свята, які залишаються світлими спогадами дитинства у житті багатьох людей. На жаль, іноді малеча змушена проводити святкові дні у лікарнях. І коли йдеться про важкі захворювання, складно спрогнозувати, які наслідки матимуть пережиті страх і тривога для діток у майбутньому, навіть якщо завдяки самовідданості лікарів вдається вчасно подолати недугу.

Саме тому дуже важливою є підтримка небайдужими людьми хворих діток і їхніх батьків, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, лікарень, які часом потребують технологічної модернізації, аби максимально оперативно і успішно рятувати дитяче здоров’я. Малеча також потребує і психологічної підтримки, аби у настільки юному віці не опинитися сам на сам з хворобою.

Про буденне життя Тернопільської обласна дитячої клінічної лікарні розповів головний лікар Григорій Іванович Корицький.

«В лікарні щороку лікується понад 15 тисяч дітей, в травмпункт звертається близько 7 тисячдітей з різними травмами. Дитяча консультативна поліклініка обслуговує понад 70 тисяч пацієнтів.

Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня – єдиний спеціалізований лікувальний заклад в області, тому діти зі всієї області скеровуються саме сюди.На базі лікарні працюють виїзні транспортні бригади, які забезпечують надання медичної допомоги дітям в області, їх транспортування. Неонатологічна транспортна бригада обслуговує область наавтомобілях «Фольксваген» і «Сітроєн», педіатрична - на реамобілі «Мерседес».

На сьогодні в області, як і в Україні погіршується демографічна ситуація, зменшується чисельність населення загалом, в тому числі і дитячого населення.За даними статистичної звітності, ще 20 років тому в області було 243 тисячі дитячого населення у віці до 14 років, а зараз ми маємо 197 тисяч дітей у віці до 18 років. Це проблема.

В регіоні закриваються мало потужні лікувальні заклади, тому наша лікарня, як заклад третинного рівня високо спеціалізованої медичної допомоги, бере всіх пацієнтів дитячого віку з області на себе».

Григорій Іванович також розповів про вкрай актуальну проблему нестачі медичних працівників, а також про способи її вирішення.

«Масово виїжджають медичні працівники, особливо медичні сестри і лікарі, на роботу за кордон. Тут попрацювавши 3-4 роки, професійно підготували себе, вивчили мову, розраховуються і їдуть працювати за кордон, де знаходять собі належні місця роботи.

Що можна зробити, аби змінити ситуацію з кадрами? Щоб зменшити потік, виїзд медичних працівників за кордон ми звернулися до обласної ради з пропозицією збудувати житловий будинок для медичних працівників на правах дольової участі, оскільки є земельна ділянка. Якщо будівництво обійдеться за мінусом вартості землі, тоді ті працівники відчують добре ставлення держави до них і будуть залишатися в Україні, щоб працювати в медичній галузі області.

Водночас, в області є питання з надання медичної допомоги дітям із інфекційними захворюваннями, оскільки зростає відсоток захворюваності на кір, скарлатину, дифтерію тощо, відповідно, є потреба створення дитячого інфекційного стаціонару з відділенням інтенсивної терапії».

Також Григорій Іванович зазначив, що завдяки сприянню очільників області С. Барни та В. Овчарука, у лікарні невдовзі запрацює відділення онкогематології, що стане одним із найкращих в Україні.

«Відділення вже майже готове. А в нас немає медсестер. Зверталися і в навчальні заклади. По суті кожного тижня, якщо не через день, звільняються медичні сестри».

Згадав головний лікар і про суттєве покращення роботи медичного закладу завдяки появі нового обладнання, значна частина якого надана благодійними організаціями.

«З обладнанням, скажу вам чесно, протягом останніх років у нас поліпшилася матеріально-технічна база. Відкрито кабінети МРТ, комп’ютерної томографії, де ми маємо можливість у будь-який час доби обстежити пацієнта, своєчасно верифікувати діагноз та призначити адекватне лікування. Для пацієнтів із соціально незахищених категорій існують соціальні пакети обслуговування, які дають можливість безкоштовного обстеження.

Водночас, оновлено обладнання і для відділення інтенсивної терапії новонароджених. Сучасні апарати для штучної вентиляції легень були придбані за бюджетні кошти. У придбанні сучасної апаратури допомагають благодійні фонди. Зокрема, благодійний фонд «Допомагати просто» допоміг придбати апарат для вентиляційної підтримки, вартістю 1 276 000 гривень.

Новий рік для пацієнтів тернопільської дитячої лікарні розпочнеться з дива, фото-1
Новий рік для пацієнтів тернопільської дитячої лікарні розпочнеться з дива, фото-1

Зараз проводиться реконструкція відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Тому, власне, по матеріально-технічному забезпеченні відчувається значне поліпшення».

На запитання про те, скільки життів вдалося врятувати за допомогою нового обладнання, Григорій Іванович слушно зазначив, що це в жодному разі не може бути питанням статистики, адже працівники лікарні докладають над зусиль, аби врятувати кожне маленьке життя.

«Якщо цього не вдається зробити, то це трагедія не тільки для родини, а також і для колективу медичної спільноти, відділення. Дітей зі складними захворюваннями ми переводимо у відділення інтенсивної терапії педіатрії і відділення інтенсивної терапії новонароджених, тобто реанімація педіатрична і реанімація новонароджених, де використовуються усі можливості для надання медичної допомоги.

Якщо є потреба хірургічного втручання, яке в нас не виконується, мається на увазі вади серця, ми транспортуємо в Київ у центр дитячої кардіохірургії, інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова, де дітей приймають і надаються допомога. Були такі випадки, що машина ще в дорозі, а телефонували вже, що готові прийняти.

Співпраця з міжнародними благодійними фондами, України, з лікарнею «Охмадит» міста Києва., міністерство охорони здоров’я України, дає можливість нам надавати високо спеціалізовану медичну допомогу дітям нашого краю.

Коли я прийшов майже 25 років тому в лікарню, то летальність по лікарні була десь біля 1%, а зараз ми маємо 0,14%. Це статистика, хоч це і нетактовно говорити, але на даний час помирають діти із дуже складними захворюваннями. У понеділок-вівторок 100-110 дітей за добу поступає. Цілодобово працюють лікарі. Наші лікарі проходять стажування у провідних клініках Києва, лікар був на стажуванні міста Ґрац шість тижнів. Залишаються тільки вади серця, але таких дітей буває лише 300 на рік, тому ми перенаправляємо їх на вищий рівень. Фаховість київських лікарів на світовому рівні».

Працівники лікарні дійсно з величезною добротою і піклуванням ставляться до своїх маленьких пацієнтів. Вони чесно зізнаються, що глибоко співпереживають кожній дитині та готові відчайдушно боротися не лише за її здоров’я, але навіть за просту щасливу усмішку.

Саме тому цього року в обласній дитячій лікарні проводитиметься акція ”Звичайне диво” від ПриватБанку та Mastercard. Акція дозволить дітям зазнати радості від різдвяних свят, адже в лікарню завітають професійні аніматори, що охоче приміряють на себе роль «казкових персонажів», щоб створити атмосферу затишку та оптимізму. Також на дітей очікують подарунки та інші сюрпризи, що здатні розвеселити та зворушити не лише діток, але й їхніх батьків.

Для того, аби взяти в ній участь в акції, достатньо робити покупки із карток банку, а з кожної транзакції 1 гривня перераховується на благодійність. До кожної благодійної гривні ще по одній додають ПриватБанк та Mastercard.

Акція буде тривати до 31 грудня, а за процесом збору коштів можна відстежити на сайті акції https://promos.privatbank.ua/ua/blago-2019

Зібрані кошти підуть на закупівлю ліків та медичного обладнання для дитячих лікарень.

Новий рік для пацієнтів тернопільської дитячої лікарні розпочнеться з дива, фото-2
Новий рік для пацієнтів тернопільської дитячої лікарні розпочнеться з дива, фото-2

Протягом всього року працює Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!», який дозволяє жертвувати гроші за кількома напрямками: на підтримку армії та допомогу пораненим, тяжкохворим дітям або дитячим будинкам, фонду «Таблеточки».

А тим, хто хоче долучитися до добрих справ, нагадаємо - зареєструватися в акції може кожен клієнт ПриватБанку. Зробити це можна на сайті акції до кінця грудня.

Звичайне диво триває!

Приватбанк диво лікарня обладнання дитяча лікарня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Від нового коронавірусу COVID-19 помер міський голова міста Новгород-Сіверський (Чернігівська область) Олег Бондаренко. Йому було 47 років. Про це сьогодні (29 жовтня) повідомив народний депутат (фракція "Слуга народу") Максим Зуєв у Facebook. "Пішов з життя Олег Бондаренко, мер Новгорода-Сіверського. Ковід. Щирі співчуття рідним та близьким", - повідомив Зуєв. Як інформує "ТСН", Бондаренко, за попередніми даними, перемагав на цьогорічних виборах мера. Згі...
Суспільство
Експериментальний проєкт Міністерства юстиції щодо впровадження платних камер у СІЗО вже за менш ніж пів року приніс держбюджету понад мільйон гривень. "Станом на 26 жовтня за користування приміщеннями з поліпшеними умовами перебування у слідчих ізоляторах України сплачено майже 1 млн 220 тис. гривень", – інформує Міністерство юстиції України. Як інформують "Тернополяни", на Тернопільщині Чортківська установа виконання покарань заробила на платній камері 2...
Спорт
Школяр Олексій Яремій став срібним призером Rok Cup Singha Trophy на змаганнях Rok Cup Superfinal 2020, що відбувалися в Італії на картодромі Franciacorta. Як інформує "ТСН", про це повідомило Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА. 12-річний Олексій займається картингом уже майже шість років, а вперше участь в автоперегонах взяв у 2015 році у Львові. У 2020 році хлопець почав виступати у складі професійної італійської команди AV Racing. Окр...
Суспільство
Біля пам’ятника Василеві Стусу тернополяни організували читання при свічках книги про українського поета-дисидента Василя Стуса, яку нещодавно видав журналіст та історик Вахтанг Кіпіані. Акцію назвали "Публічні читання фрагментів забороненого видання". До неї долучилися 10 осіб, пише «Суспільне». Усі принесли книги Стуса. Про це розповіла організаторка акції Тамта Ґуґушвілі. Книга "Справа Василя Стуса" це – збірка документів з архіву колишнього КДБ про кри...
Суспільство
7 листопада на Тернопіллі офіційно відкривають сезон колективного та облавного полювання на диких парнокопитних тварин. Триватиме воно до 27 грудня включно. Що потрібно знати мисливцям? Як інформує державне підприємство «Кременецьке лісове господарство», любителі полювання повинні пам’ятати про купівлю ліцензій та відстрільних карток. Так, вартість ліцензій на козулю - 3600 грн, а ціна ліцензій на кабана - 5100 грн. Популярним серед мисливців залишається п...
Суспільство
У редакцію 0352. ua звернулася пенсіонерка Оксана Сіренко, яка бореться з важкою формою цукрового діабету. Стан її здоров'я щодня погіршується, а через ускладнення від хвороби вона втрачає зір. Щоб жінка могла бодай бачити, потрібно пройти спеціальний курс та операцію з пересадки кришталика ока. Оксана Сіренко живе з сином на свою мінімальну пенсію. Через карантин син не може працювати, займається підробітками. Пані Оксана розповіла, що в 2016 році вона по...
Пригоди
Шокуюча подія трапилася у Тернополі сьогодні (29 жовтня): у споруді, що знаходиться якраз навпроти "Тернопільводоканалу", чоловік зайшов до туалету і помер прямо там. Як повідомили редакцію сайту 0352.ua очевидці події, для того аби відімкнути приміщення, довелося викликати на допомогу МНСників, котрі, проникнувши до туалету, виявили чоловіка вже мертвим. За попередньою інформацією, покійний був кандидатом у депутати, 59-річним уродженцем Вишнівця. У Центр...
Суспільство
У неділю, 1 листопада, для того, аби мешканці Тернополя могли безперешкодно потрапити на кладовище у Підгородньому, автобус 1А (вул. Винниченка — вул. Слівенська) тимчасово змінить свій маршрут. Відтак, автобус №1А рухатиметься із зупинками: «Вул. Винниченка», «Вул. Карпенка», «Вул. Орлика», «Б/к «Березіль», «Вул. Дружби», «Медуніверситет», «Центр», «Євроринок», «Стадіон», «Обласна лікарня», «Вул. Слівенська», «Вул. Монастирського», «Вул. Л. Українки», «Шк...
Пригоди
28 жовтня о 4.30 бригада швидкої виїжджала у с. Старий Скалат, де уже не змогла надати допомогу 22-річному пацієнтові. Мати знайшла сина повішаним у стодолі й зателефонувала на швидку. Зі слів жінки, її син мав психічні розлади й лікувався у психоневрологічній лікарні. Прибувши на місце події, медики швидкої констатували біологічну смерть, що настала до прибуття бригади екстреної медичної допомоги, повідомив Михайло ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Те...