• Головна
  • Кабмін хоче примусити усіх тернополян встановити лічильники на тепло та воду
20:00, 23 січня 2013 р.

Кабмін хоче примусити усіх тернополян встановити лічильники на тепло та воду

Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду проект закону про вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг та обов'язковий перехід всіх категорій споживачів на комерційний облік теплової енергії і води.

У проекті закону зазначено, шо централізоване водопостачання та централізоване постачання гарячої води, а також постачання теплової енергії "здійснюються за умови обов'язкового комерційного обліку", тобто установки лічильників.

Так, лічильниками води всі бюджетні установи та інші споживачі повинні бути оснащені до 1 жовтня 2014 року. Населенню потрібно буде встигнути встановити лічильники до 1 жовтня 2017 року.

Теплові лічильники повинні бути повністю встановлені в бюджетних установах до 1 січня 2014 року; населення зобов'язане встановити лічильники до 1 січня 2018 року.

Як говориться в пояснювальній записці до проекту, обов'язкова установка лічильників тепла і води "забезпечить раціональне споживання цих ресурсів, зменшить негативний вплив на економіку України від значного зростання цін на імпортований природний газ, підвищить рівень енергетичної безпеки держави".

"У разі прийняття закону, оплата буде здійснюватися за фактичну кількість відпущених і спожитих ресурсів", - резюмують автори законопроекту.

Кабмін наводить такі дані: станом на 1 січня 2012 року за даними галузевої статистики в багатоквартирних житлових будинках 43,7% обладнані лічильниками холодного водопостачання, 15,9% - гарячого водопостачання, 38,3% - теплової енергії та регуляторами температури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"Потужна гроза насувається на ці області, такого не чекали навіть синоптики": куди суне мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
"Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
"Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
В Україну мчить нестерпна спека, попереджають про температурні аномалії
Оголошення
live comments feed...