• Головна
  • Завтра люди зі зброєю штурмуватимуть Великий Глибочок
11:27, 20 січня 2020 р.

Завтра люди зі зброєю штурмуватимуть Великий Глибочок

21 січня 2020 р. о 14 год. Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини і його Великоглибочецький філіал – Народний історико-меморіальний музей Ярослава і Слави Стецьків спільно з Тернопільською обласною радою та адміністрацією, Тернопільською районною радою, Білецькою об’єднаною територіальною громадою організовує пам’ятну академію з відзначення 75-річчя штурму сотнею УПА “Бурлаки” радянського районного центру Великий Глибочок.

Ця подія помітно виділяється у визвольній боротьбі, яку вели члени ОУН і вояки УПА на Тернопільщині в середині 1940-х рр. На другу половину 1944 р. припадає найактивніший період формування та діяльності відділів УПА на цій території. Сформовані одиниці повстанської армії разом з мережею підпілля ОУН активно виступили проти Червоної Армії, внутрішніх військ НКВС, НКДБ, партійного апарату окупаційної влади і, виконуючи накази штабу Тернопільської воєнної округи УПА “Лисоня”, проводили масштабні військово-політичні акції, серед яких і наступи на районні центри радянської адміністрації.

21 січня 1945 р. о 21 год. підрозділи сотні УПА “Бурлаки” разом з місцевими членам підпілля та збройними боївками ОУН почали штурм райцентру Великий Глибочок, який закінчився перемогою української зброї. У час існування радянської імперії партійні історики про цю подію воліли не згадувати, а з постанням Української держави цей чин вояків УПА трактувався здебільшого у руслі пропагандистських кліше, отриманих у спадок від Союзу.

Пам’ятна академія, що проводиться напередодні Всеукраїнського свята – Дня Злуки (22 січня) тематично охопить й інші періоди українських визвольних змагань, а також буде стосуватися й патрона місцевої філії Музею – Ярослава Стецька, день народження якого вчергове відзначалося 19 січня.

У програмі тематичного заходу:

- Історична ретроспектива штурму райцентру Великий Глибочок;

- Виставка опублікованих документів та матеріалів (книг, журналів, збірників документів), присвячених подіям 21 січня 1945 р.;

- Презентація Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини;

- Патріотична поезія та пісня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#істрія #Глибочок #штурм
Останні новини
Оголошення
live comments feed...