
15:00, 2 лютого 2013 р.
Проблема працевлаштування на Тернопільщині залишається відкритою
Менеджери, економісти, юристи, бухгалтери, вчителі - спеціалісти, яких тернопільські виші кожного року випускають сотнями. Забезпечити усіх роботою практично неможливо.
Тим часом, в обласному центрі зайнятості кажуть - вакансії продавців, кухарів, операторів котелень, трактористів-машиністів, електромонтерів, перукарів та офіціантів залишаються вільними.
Віталія Рогачишин - майбутній вчитель фізкультури. Дівчина навчається на четвертому курсі педагогічного університету. Її мрія - працювати за спеціальністю, проте чи зможе відразу після навчання знайти роботу, Віталія не знає.
Віталія Рогачишин, студентка 4 курсу ТНПУ ім. В Гнатюка: "Ну, якщо поступив і знаєш, що вже є місце, то легко, а як не знаєш ще куда..."
Таких як Віталія Рогачишин у Тернопільській області сотні. Щороку лише Тернопільський національний педагогічний університет випускає близько тисячі вчителів різних спеціальностей. У 2012 році випускників було 959, 279 - платників та 680 - держбюджетників. З них 460, а це 68%, працевлаштовано.
Микола Москалюк, керівник Центру моніторингу якості освітніх послуг й сприяння працевлаштуванню студентів і випускників ТНПУ ім. В. Гнатюка: "У зв'язку з цим вже цього року ми направили в усі обласні відділи, і в тому числі, районні відділи освіти запити з проханням про те, щоб вони вже в подальшому нашим студентам дали перше робоче місце і сприяли працевлаштуванню. Це десь в середньому вийшло біля 550 таких листів. Вже на сьогоднішній день нам приходять відповіді, в яких районні відділи і міські дають нам згоду про те, що вони потребують нашого студента і будуть брати для постійного місця роботи".
В Тернопільській області проблема працевлаштування за спеціальністю стоїть гостро, кажуть у педагогічному університеті. Проте інші регіони України педагогів потребують. Зокрема, тернопільських випускників чекають у Миколаївській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях, а також у Криму, повідомляє тв4.
Микола Москалюк, керівник Центру моніторингу якості освітніх послуг й сприяння працевлаштуванню студентів і випускників ТНПУ ім. В. Гнатюка: "Ми, направляючи студента в конкретне місце, чи в конкретний район, чи в те ж саме село ми стараємся і співпрацюючи з районними відділами освіти, будем забезпечувати його і житлом. Тобто, це буде свого роду соціальний пакет для того, щоби він міг працюючи мати певне місце і для проживання".
Тим часом, в обласному управлінні освіти кажуть - проблема першого робочого місця залишається відкритою. Крім того, більше 30% лише педагогів працює на неповну ставку, а 14% вчителів на Тернопільщині - пенсіонери. Звільнити з роботи пенсіонера, а на його місце взяти молодого спеціаліста і тим самим вирішити проблему першого робочого місця, держава не має права. Іван Запорожан тим часом радить не втрачати оптимізму і зосередити увагу на якості освіти. В обласному центрі зайнятості кажуть, минулого року у них було лише 450 вакансій вчителів середньої школи, 220 вчителів початкових класів та 100 вакансій вихователів, тоді як на обліку працівників таких спеціальностей стояло вдвічі більше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:55, 12 травня
11:33, 1 травня
19:55, Вчора
11:33, 1 травня
live comments feed...