
16:00, 3 лютого 2013 р.
Сергій Надал про снігові завали: «для розчищення Тернополя ми робимо все можливе і неможливе»
Ця зима показала, що найуразливішою сферою життєдіяльності міста залишається “комуналка”, яка буквально “захлинулася” у снігових завалах. Як за таких умов боротися з викликами природи?
Про це Новій Тернопільській газеті розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.
— Проблема розчистки міста в зимовий період справді болюча, і на те є певні причини, що мають як об’єктивний, так і суб’єктивний характер. Почнемо з того, що існує розроблена схема прибирання міста, яка відповідає середньому рівню опадів, температурним особливостям, практиці попередніх років, а також зумовлена фінансовими можливостями бюджету міста. З практики міст-побратимів з багатших країн ми знаємо, що для забезпечення чистих вулиць вони використовують спеціальні хімічні реагенти, роблять розчищення частіше, аніж це прийнято в нас... Але це виливається у суми, в десятки разів вищі, аніж ми можемо дозволити собі сьогодні. Для прибирання міста від снігу ми щодня залучаємо техніку Тернопільської міської шляхово-експлуатаційної дільниці, крім того, на тернопільських дорогах працює техніка приватних підприємств. Передусім снігоочисна техніка працює на об’їзній дорозі, мостах, підйомах, заїздах до лікарень, шкіл та дитячих садочків. Потім комунальники здійснюють прибирання центральних вулиць міста, а тоді й інших проїздів. Найбільші претензії нині є до роботи жеків, на яких покладені обов’язки прибирання тротуарів і міжбудинкових проходів, тож найближчим часом ми зосередимо головну увагу на цій ділянці роботи. Не завжди відповідально ставляться до стану прибудинкових територій ОСББ.
Проте не забуваймо, що цього року ми переживаємо зовсім нетипові снігопади. Аномально високий рівень опадів викликав значні труднощі як в українських містах, так і за кордоном. Нещодавно я дивився телерепортаж із Канади, де сніг випав у схожих з нашими обсягах, і навіть у такій високорозвиненій країні проблемі не могли дати раду й на кілька днів дороги були буквально паралізовані. Зі стихією не так просто боротися.
Треба зважити й на те, що у Тернополі останніми роками кількість автомобілів значно зросла, а пропускна здатність доріг залишилася на такому ж рівні, як і сорок років тому. А при великих снігопадах проїжджа частина доріг звужується. І спробуйте пустити широкий грейдер під час снігопаду в годину-пік по центральній вулиці міста! Отож, не все залежить від нас, хоча ми намагаємося зробити все можливе і неможливе, щоб Тернопіль був розчищений.
Попри названі об’єктивні негаразди, перед нами нині постала серйозна проблема іншого характеру. Комунальники міста змушені переплановувати свою роботу, адже з вини Держказначейства потрапили в справжню пастку. З початку року державна фінустанова досі не профінансувала жодної копійки на утримання міста. Щодня нам потрібно використати на розчистку міста певну кількість техніки та піщано-сольової суміші для посипання доріг та тротуарів, однак розраховуватися за них ми змушені в борг. Така практика може припинитися будь-якого дня, коли постачальникам набриднуть постійні переноси розрахунків, і тоді місто буде буквально паралізоване.
За минулий рік казначейство заборгувало комунальникам міста понад 11 млн. грн., а цього року — ще 600 тис. грн. Якщо торік негаразди з проплатами почалися в липні, то тепер — уже з 1 січня. Як забезпечувати нормальне функціонування міста в таких умовах? Я б хотів, щоб тернополяни це знали і розуміли.
Як впливає на життєдіяльність міста ситуація, якщо в Тернопільській області, до речі, єдиній в Україні, досі не прийнятий обласний бюджет на 2013 рік?
— Ми вирішили не чекати прийняття обласного бюджету і одностайним рішенням депутатського корпусу затвердили міський бюджет’2013 ще наприкінці грудня минулого року. Це дало можливість здійснювати фінансування бюджетних установ за фактичною потребою головних розпорядників коштів, а не в розмірі 1/12 обсягу бюджетних призначень попереднього року, що значно нижчий. Це стосується передусім обсягу асигнувань на виплату заробітної плати та розрахунків за енергоносії, за які передбачене зростання у зв’язку із зміною мінімальної заробітної плати та тарифної сітки. Якби ми не прийняли бюджет, це також унеможливило б здійснення капітальних видатків, місцевих запозичень та надання місцевих гарантій. Водночас ми очікуємо на прийняття обласного бюджету для затвердження видатків на спортивні школи за рахунок додаткової дотації в розмірі понад 2 млн. грн. та додаткові дотації з державного бюджету на соціальні послуги найуразливішим верствам населення — понад 1,5 млн. грн., адже їх обсяги затверджуються рішенням обласної ради.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:55, 12 травня
11:33, 1 травня
19:55, Вчора
11:33, 1 травня
live comments feed...