Кучугури снігу з Тернополя поступово вивозять в піщаний кар’єр на Микулинецькій

Слизько, мокро та ще й снігу повно. Цієї зими тернополянам доводиться чимало нервувати через погоду і відповідний стан доріг та тротуарів.

«Миритися з цим мешканцям обласного центру доведеться до кінця зими, – каже заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міської ради Олег Соколовський. – Грошей на прибирання опадів катастрофічно не вистачає, а зима цього року щедра на сніг. Буває, що за день-два випадає місячна, а то й двохмісячна норма. Відтак кучугури снігу заполонили вулиці міста. Через брак грошей комунальникам доводиться боротися з заметами різними методами. А це справа не дешева».

При інтенсивних опадах на прибирання міста в добу йде близько сотні тисяч гривень. Тому комунальники прийняли рішення: сніг, необроблений соляними сумішами та піском, складувати на зелених зонах. А там, де немає таких зон, згортати на суміжні території – між тротуаром і дорогою, утворюючи так звані «лотки проїжджої частини».

Далі справа часу і техніки – кучугури поступово вивозять за межі міста, а саме в піщаний кар’єр на Микулинецькій. Туди ж потрапляє і сніг, оброблений сумішшю.

Як пояснив Олег Іванович, в першу чергу комунальні служби очищають центральні вулиці Тернополя, виходи з будинків та до зупинок громадського транспорту, а також небезпечні схили.

Сьогодні начальник управління ЖКГ випускати снігозбиральну техніку вважає недоцільним, оскільки синоптики обіцяють потепління. Тому дороги лише посипають піщано-соляною сумішшю. Загалом на утримання міста в належному стані з бюджету виділено на рік 10 мільйонів гривень, хоча необхідно близько 20-ти.

Прес-клуб
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі