За останній тиждень на Тернопільщині зросла кількість хворих на ГРВІ

У Головному управлінні Державної санітарно-епідемічної служби в Тернопільській області ситуацію називають передепідемічною. За останній тиждень в області кількість хворих зросла майже на 18%. Більшість тих, хто захворіли - діти. Тож епідеміологи закликают батьків звернути увагу на здоров'я свої дітей.

- Загальна кількість осіб, яка захворіла за п'ятий тиждень - це 3 877, порівняно з попереднім тижнем 3 301. Тобто, дійсно відмічається ріст захворюваності. Питома вага дітей до 18 років в структурі захворілих складає 60%. Більше хворіють діти, а кількість школярів також становить 32%, - розповідає тв4 начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області  Марія Павельєва.

Дві сотні людей, хворих на ГРВІ, госпіталізували минулого тижня. Епідеміологи прогнозували зростання кількості хворих на кінець січня-початок лютого. Пояснюють, що це характерно для нашої області. Після новорічно-різдвяних святкувань хворих більшає. Сприяє ГРВІ і погода - відлига та різкі зміни температури. Головне застереження від медиків - не можна самолікуватися. При перших симптомах необхідно викликати лікаря. Батькам радять звернути увагу на здоров'я дітей. 

  - Хворих дітей не можна пускати в організовані колективи. їх треба залишити вдома, викликати додому лікаря і вони відповідно оглянть дитину і можуть визначити, і стан тяжкості протікання хвороби, і чи потрібна госпіталізація, і назначити лікування, - каже Марія Павельєва.  

В епідемічному сезоні 2012/2013 років будуть циркулювати віруси грипу А "Каліфорнія", вірус грипу АH3N2 "Вікторія" і В "ВіскОнсін". Епідеміологи радять і дітям, і дорослим аби не захворіти дотримуватися кількох простих правил. Відпочивати, висипатися, добре харчуватися та одягатися відповідно до погоди. Лише тоді організм зможе успішно побороти інфекцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі