• Головна
  • «Erasmus+» - закордонний крок до успіху студентів ТНТУ ім. І. Пулюя
17:15, 5 березня 2020 р.

«Erasmus+» - закордонний крок до успіху студентів ТНТУ ім. І. Пулюя

«Erasmus+» - закордонний крок до успіху студентів ТНТУ ім. І. Пулюя

Обдаровані випускники шкіл, обравши для здобуття вищої освіти Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, мають можливість стажуватися у літніх мовних школах, брати участь у науково-практичних конференціях, проходити практику у міжнародних фірмах і підприємствах. Завдяки грантовим проєктам, програмам подвійних дипломів, кредитної й академічної мобільності «Erasmus+» перед ними відчинені двері закордонних вищих навчальних закладів. Міжнародна діяльність ТНТУ передбачає співпрацю з університетами прикладних наук Шмалькальден (Німеччина), «Люблінська Політехніка», прикладних наук у Нисі, «Опольська Політехніка» (Польща), Університетом Валенсії (Іспанія), технологічним університетом Кошице (Словаччина), Вищою школою промислової фізики та хімії університету міста Париж, Національним дослідницьким інститутом Франції в галузі інформатики та автоматики і Університетом Північного Іллінойсу (м. Декальб, США).

Передусім, це вигідно студентам, які навчаючись за кордоном, розширюють світогляд, набувають практичних навичок, поглиблюють фахові компетентність, удосконалюють комунікативні навички і знання іноземних мов. Свій досвід, лідерські навички молоді люди привозять в Україну і крок за кроком долають стереотипи, втілюють у життя найсміливіші ідеї, змінюють не світ, звісно, а підходи до навчання, діляться враженнями з однолітками. Це усвідомлюєш, спілкуючись із студентом факультету комп'ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії ТНТУ Василем Коханом про навчання в Університеті Валенсії:

- Ще рік тому я б і не подумав, що матиму унікальну нагоду навчатися в одному з найпрестижніших університетів Іспанії. Тепер, після повернення додому, згадую цей семестр як один із найяскравіших.

- Що запам’яталося найбільше?

- Одразу ж після нашого приїзду офіс із міжнародного співробітництва Університету Валенсії організував зустріч для студентів. Тут ми познайомилися з представниками університету, поспілкувалися один з одним, обговорили питання, які цікавили кожного. Справді, навчальна програма «Erasmus+» відкриває неабиякі перспективи. Так, упродовж перших трьох тижнів усі студенти мали можливість змінити навчальні предмети, які обрали заздалегідь. Мене здивувала відсутність обмежень щодо вибору навчальних дисциплін. Ще будучи вдома, я вирішив заглиблюватися лише в те, що дотичне до мого фаху, але коли зрозумів, що в закордонному навчальному закладі до свободи вибору ставляться з повагою, охоче переорієнтувався на інші предмети, які видалися цікавішими. Зокрема «Aplicaciones para dispositivos móviles» («Додатки для мобільних пристроїв»), «Sistemas de sonido y tecnología musical» («Звукові системи та музичні технології»), «Bases de Datos» («Бази даних»), «Autómatas, Lenguajes Formales y Aplicaciones» («Автомати, формальні мови та програми), Desarrollo de Aplicaciones Web» («Розробка вебдодатків»), «Programación Hipermedia» («Вебпрограмування»).

- У чому різниця навчальних процесів Університету Валенсії і ТНТУ?

- Комунікація в Університеті Валенсії заслуговує на особливу увагу, хоча багато чим нагадує підхід до викладання у нашому ЗВО. Я вибрав групу для лабораторних робіт. Більшість пар для ІІ і ІІІ курсів проводились у другій половині дня. Розклад занять і аудиторій кожен міг побачити на сайті університету (як у нас), в описі навчальної дисципліни або в мобільному додатку. Щотижня ми відвідували по дві пари з кожного предмета, лекцію і лабораторну, або дві лекції, залежно від тижнів. Час від часу, після закінчення теми чи розділу, викладачі проводили тестування, результати якого впливали на кінцевий бал. Я підходив до кожного викладача або писав на електронну скриньку листа і запитував, чи можна складати іспит англійською мовою, бо не володів вільно іспанською. Було й таке: під час навчання більшість педагогів страйкували, тому деякі лабораторні заняття не проводили місяцями. Проте всі лекції та завдання були доступні на сайті цілодобово.

- Якою мовою навчалися?

- Здебільшого всі матеріали подано іспанською мовою. На початках це створювало чимало проблем, але саме такі труднощі спонукали мене вивчити ще одну іноземну мову. Під час підготовки до тестів і екзаменів доводилося вивчати цілі теми без жодних пояснень викладачів. Так ось, іспанською мовою опанував «Бази даних», «Автомати, формальні мови та програми», «Розробка вебдодатків», «Вебпрограмування». Також протягом семестру проводилися різні тренінги та інші заходи, відкриті для всіх охочих.

- Як оцінюєте період навчання за кордоном?

- Після успішного складання екзаменів я вдячний Тернопільському національному технічному університету, факультету ФІС, кафедрі комп’ютерної інженерії та відділу міжнародного співробітництва за можливість навчатися за кордоном. Важливо також розуміти, що ТНТУ йде в ногу з часом і не зовсім відстає від закордонних вишів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТНТУ #новини ТНТУ #Erasmus+
ТОП новини
"Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок": повістки, ТЦК, мобілізація
"Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?
"Тарифи на комунальні послуги у травні оприлюднено": чи приголомшать українців ціни на світло, газ та воду?
"Шалене похолодання суне в ці області, прогноз приголомшив навіть синоптиків": куди пре мороз у -7 градусів, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...