• Головна
  • Щодня у травмпункт звертається 30- 40 тернополян
20:40, 6 лютого 2013 р.

Щодня у травмпункт звертається 30- 40 тернополян

Уже приблизно 1500 осіб звернулися до міського травмпункту за медичною допомогою з початку січня. Медики наголошують, що люди повинні бути обережними і готовими до ожеледиці, а не сподіватися тільки на роботу комунальників.

Щодня у травмпункт Тернопільської лікарні швидкої допомоги із травмами, отриманими на вулиці, звертається 30- 40 людей. Це в більшості ті, хто травмувався на вулиці. Трапилося нещастя і з письменницею Лесею Романчук.

Вуличний травматизм взимку зростає вдвічі, кажуть медики. Особливо багато пацієнтів, коли на дорогах ожеледиця.

- Від початку січня ми прийняли близько1500 людей з різноманітними травмами, - розповів лікар-травматолог першої лікарні швидкої допомоги Володимир Мацюк. Це приблизно 30 – 40 чоловік щодня. Люди поступають із переломами рук і ніг. Буває й таке, що травмованих немає, або їх небагато. Але є випадки, коли приходять усі зразу.

З початком відлиги на нерозчищених вулицях міста — справжня ковзанка. Люди травмуються, навіть не встигнувши далеко відійти від дому. У неприємну ситуацію потрапила і тернопільська письменниця Леся Романчук, яка травмувалася біля свого будинку.

- Нещодавно я впала на вулиці Білецькій, коло банку “Універсальний”, -розповідає "20 хвилин" пані Романчук. - Зламала ногу, прийшлося їхати до травмпункту і накладати гіпс. Думаю, цього б не сталося, якщо вулиці були б почищені.

Окрім того, тернополяни скаржаться на великі черги до кабінетів і відсутність стільців у коридорах травмпункту. Люди розповідають, що чекати на лікаря із травмами, стоячи в коридорі лікарні вкрай важко.

- Коли я потрапила до травмпункту, там не було де присісти, - говорить пані Романчук. - Людей було багато, а стільців два, чи три. То мені довелось постояти із зламаною ногою, щоб дочекатись своєї черги.

У травмпункті лікарні швидкої допомоги узимку пацієнтів дійсно багато, розповідають лікарі. Буває й таке, що стільців на всіх не вистачає. Але коли людині треба присісти, їй обов'язково дадуть місце і нададуть кваліфіковану допомогу, запевняють там.

Окрім того, медики наголошують, що люди повинні бути готовими до ожеледиці і не сподіватися тільки на роботу комунальників. Перш за все треба бути обережними на слизьких дорогах і вміти зорієнтуватися під час падіння.

- При падінні можна непогано балансувати руками, це дуже допомагає,- каже лікар Волдимир Мацюк. - Часто під час падіння люди намагаються зменшити удар, витягнувши руки перед собою. Цього робити не варто. Так легко можна отримати травми зап'ястя або передпліччя. У будь-якому разі треба старатися впасти на бік, а не на спину, це зменшить травму або допоможе уникнути її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...