08:30, 7 лютого 2013 р.
На Тернопільському ставі рятували потопельника
Чоловіка, який провалився під кригу 6 лютого, витягували місцеві рятувальники.
Олена Воробець, помічник начальника територіального управління МНС України в області:
«Настало потепління, шар льоду стоншав і група людей провалилася під лід».
Рятування відбулося в рамках планового навчання Тернопільського обласного управління МНС. За інсценуванням спостерігали учні однієї з місцевих шкіл. Молодь запевняє, продемонстровані рятувальниками навики пригодяться їй у житті.
Анна Шалай, учениця 9 класу Тернопільської спеціалізованої ЗОШ № 5:
«Я вперше побачили, як людина тоне. Я знаю тепер, що робити, коли людина тоне. До цього я не знала. Тобто я знала тільки основні методи безпеки, що потрібно робити. Тепер я буду знати більше інформації. Я думаю, що це було для нас дуже корисно».
Анатолій Слободяник, учень 9 класу Тернопільської спеціалізованої ЗОШ № 5:
«Я багато чого дізнався і перший раз побачив, як насправді рятують людину. Але я дивився по телевізору, як рятували людей, але насправді не бачив так».
Тетяна Андрющенко, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської спеціалізованої ЗОШ № 5:
«Діти вивчають курс «Основи безпеки життєдіяльності» – вони теорію знають, а на практиці ще їм не доводилося цього бачити вживу. І захоплення в дітей це викликало надзвичайно велике і враження, і залишилося в пам’яті. Якщо не дай Бог, десь би з кимось щось би сталося, то вони вже знають, що вони мають робити в такій ситуації».
Витягати потопельника з води можна кількома способами. В одному – потрібен катамаран, в другому – знадобиться рятувальний катер, а в третьому – достатньо лише мотузки, зазначають МНСники. Проте якщо допомогти немає кому, варто знати, як вибратися з-під криги самому. Адже, як кажуть, «порятунок потопаючого – справа рук самого потопаючого».
Олександр Дворецький, заступник начальника першої державної пожежно-рятувальної частини УМНС України в області:
«Треба вберегтися від паніки, намагатися, щоб людина, яка провалилася, не намочила голову і не наковталася води. Для того, щоб самостійно вибратися з ополонки, куди ви провалилися, треба тихенько спиною насуватися на лід в тому напрямку, де ви провалилися, і намагатися витягнути ноги. Якщо вже вдалося руками, за допомогою ніг вилізти на лід, треба декілька метрів, мінімум метрів 3-4, відповзти в ту сторону, звідки ви прийшли, по льоду, не встаючи. Тому що ви вже тудою йшли, значить, в тому місці лід вже міцніший і вас витримає».
Але найкраще нещасних випадків уникати. Тому МНСники закликають не виходити на кригу без потреби, або ж ступати на неї у безпечних місцях, повідомляє Інтб.
Олена Воробець, помічник начальника територіального управління МНС України в області:
«Потрібно обходити місця при березі, де лід завжди тонший, обминати місця, де проростають кущі, верболози, тому що там лід теж нетривкий. Також не ходити поблизу устя, де впадає річка, наприклад, як от в нас на каналі – в озеро, там так само може бути бурхливіша течія і лід тонший. Тому потрібно ходити по перевірених протоптаних стежках і завжди пам’ятати про безпеку, носячи при собі завжди мотузку, рятувальний жилет».
Щороку кількість провалів під кригу на Тернопільщині різна, повідомляють в управлінні МНС. З початку цієї зими надзвичайних ситуацій на льоду в регіоні поки що не було.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:36, 1 грудня
18:06, 23 листопада
12:44, 22 листопада
40
12:13, 26 листопада
25
live comments feed...