• Головна
  • Жителі “Дружби” просять Патріарха заборонити зведення багатоповерхівки на території церкви і поміняти пароха
22:15, 7 лютого 2013 р.

Жителі “Дружби” просять Патріарха заборонити зведення багатоповерхівки на території церкви і поміняти пароха

У Тернополі конфлікт між церковнослужителями та парафіянами не вщухає. Жителі міста, які проживають на вулиці Орлика мікрорайону “Дружба”, протестують проти зведення багатоповерхового будинку на території церкви святих Володимира та Ольги.

Як ми повідомляли, будівельний конфлікт виник між жителями вулиць П. Орлика і Драгоманова та священиком Української греко-католицької церкви святих Володимира та Ольги ще у січні, коли на території храму вирубали велику кількість дерев. Згодом з’ясувалося, що на цій території планують збудувати багатоповерховий житлово-комерційний будинок. У Тернопільській міській раді кажуть, що усі документи в порядку і дії священнослужителів є законними. А парафіяни та жителі навколишніх будинків не вірять і продовжують протестувати. Сьогодні вони в черговий раз провели акцію протесту. Люди наголошують, що про намір зведення багатоповерхівки їх не попереджали, а це вже порушення їхніх прав. Вони також під сумнів ставлять законність такого будівництва.

– Я прихожанин цієї церкви. Територію церкви, яка раніше вважалася місцем, де люди можуть відпочити, сьогодні хочуть забудувати дев’ятиповерховим будинком. Звичайно, це призведе до напруження. Бо як я сьогодні почув, це ще внесе певні корективи на будинки, які  поряд. Це, по-перше, а мене більше всього турбує паркова зона. Це будуть вже останні клаптики нашої зеленої забудови. Те, що вирубували дерева, я випадково побачив з вікна вночі. Тоді звернувся до сусідів, вони були дуже здивовані. Ніхто не знав, що відбувалося. Ми викликали міліцію. Через певний час з’ясувалося, що виявляється тут хочуть збудувати багатоповерхівку. Тобто нас ніхто не попереджав і ніхто не питав думку. Сьогодні сказали, що це будівництво є законним, але особисто я не вірю цій інформації, – каже учасник акції пан Олег.

– Сьогодні ми зробили збори. Збиралися в основному жителі двох будинків – Орлика, 2 і Орлика, 4. Збори зробили згідно із законом про місцеве самоврядування. Був кворум. Ми зробимо протоколи кожного будинку, чи люди виступають проти цього будівництва. З цими протоколами зможемо звернутися до Тернопільської міської ради. Це все має діяти досить серйозно, тому що закон на нашій стороні. У  законі про місцеве самоврядування йдеться про те, що представники громади мають право висловити свою думку і на неї треба реагувати. Сьогодні мешканці, які зібратися на зборах зробили звернення до єпископа Святослава Шевчука з проханням і вимогою заборонити це будівництво. Це рішення мешканців. Була висловлена також вимога поміняти пароха цієї церкви, оскільки вирізано дерева парку, а це дуже велике порушення прав громади. Окрім цього, було вирішено об’єднатися громадою і вимагати надання старій “Дружбі”, де знаходяться ці дерева, статус скверу (тобто заповідника міста), щоб він охоронявся і не могли на цій території ні церква, ні ніхто інший щось будувати, – каже Ігор Сцібайло, голова Асоціації захисту прав і свобод молоді «ДРУЖБА», мешканець  мікрорайону «Дружба».

Тернополяни звернулися до депутата Тернопільської міськради з проханням перевірити законність документації, яку мають представники церкви. За словами Михайла Окаринського, він ознайомився з наявними документами і уся документація  в порядку, тобто будівництво є законним.   

– Якщо ми будемо ці речі, які відбуваються в місті, вирішувати шляхом скликання мітингів і голосування, піддавання сумніву попередніх рішень, думаю, що ми далеко не зайдемо. В даному випадку, до мене звернулася громада, щоб я розібрався з точки зору законодавства, наявності усієї документації. Я з’ясував, що усі документи є у належному виді. Тобто релігійна громада має відповідно документи на захист, має акт державний на постійне користування. Релігійна громада має усі підстави, щоб вести там якісь дії, отримали містобудівні умови, в яких передбачені якісь речі. Тобто відповідає генеральному плану, екологічним вимогам та іншим вимогам, наявності мереж і так далі. З цієї точки зору немає жодних підстав знайти якісь моменти, щоби ставити під сумнів законність цих речей. Комусь це подобається, комусь не подобається. Я думаю, що якщо не подобається, треба вирішувати питання не мітингами, думаю, що якась процедура законом передбачена. Мабуть, люди, які з цим не згідні, повинні цю процедуру задіяти, – зазначив Михайло Окаринський.   

Краса - нажаль цих дерев уже немає!!!

 На фото: на жаль, цих дерев уже нема.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Українці отримають відразу дві пенсії до 1 червня, виплати чекають своїх пенсіонерів": хто має на право і що треба зробити
"Сніг і дощ пруть в один з регіонів України, зима та похолодання знову ввірветься до регіону": гроза і злива накриє автомобілі
"ТЦК збирається призвати ці групи населення, названо вік та інші ознаки чоловіків": їх чекають повістки, штрафи і мобілізація
"В Україні назвали тариф на електроенергію з 1 червня, не всі готувалися до такої ціни": скільки слід платити за 1 кВт*год
Оголошення
live comments feed...