• Головна
  • У ЗМІ повідомили, коли в Україні можуть ввести надзвичайний стан
17:22, 21 березня 2020 р.

У ЗМІ повідомили, коли в Україні можуть ввести надзвичайний стан

Це питання будуть обговорювати на найближчому засіданні РНБО.

Нагадаємо, вчора 20 березня Чернівецький міський голова Олексій Каспрук попросив Зеленського ввести надзвичайний стан на Буковині. А вже 22 березня збереться засідання Ради національної безпеки України. Питанням термінового скликання буде запровадження надзвичайного стану в Україні. Його можуть ввести в Україні уже з наступного вівторка.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє 24 канал.

Рішення засідання РНБО буде підписане Зеленським, і відтак наступного тижня депутати Верховної Ради зберуться на позачергове засідання, аби його ухвалити. Тоді рішення про запровадження НС почне діяти на території усієї України. 

Що таке надзвичайний стан?

Це особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях. Вводиться він при виникненні надзвичайних ситуацій не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян.

Як запроваджується надзвичайний стан?

Указом президента. Пропозиції щодо його введення в Україні загалом або в окремих її місцевостях президентові подає Рада національної безпеки і оборони України. Далі він має бути затверджений Верховною Радою протягом двох днів. За умов, що вимагають невідкладних заходів для врятування населення або недопущення загибелі людей, надзвичайний стан може бути введено без попередження.

Наразі режим надзвичайного стану ввели в багатьох країнах серед яких: Італія, Словаччина, Чехія, Ісландія, Естонія, Іспанія, Румунія, Сербія, Латвія, Болгарія, Швейцарія, Казахстан, США, Молдова. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#РНБО #коронавірус #Україна #надзвичайний_стан #карантин

Коментарі

Оголошення
live comments feed...