Як тернопільські рибалки провалювалися під лід?

Свої провали під лід рибалки згадують, як ще один шанс на життя.

«Якщо сказати чесно, тут, що на озері є, то зі 100 чоловік може 2-3 чоловіки, які не побували під льодом», – так запевняють ті, хто й декілька днів не може прожити, не вийшовши на кригу

Ярослав Добровольський, рибалка:

«Це в Заложцях було, років десь 8-10 назад. Прийшли до берега метрів 15, глибина така півметра. Ногами, вже ногами йшов. Тоді мені вже не треба було ні на спину, ні на що. Просто глибина 50-60 см, просто вже йшов до берега і колінами собі лід пробивав, робив собі дорогу. А так якщо би була глибина, то на спину і качатися, або повзком».

- Було, але не на озері, а на ставку. Провалився, ліг на спину та й виліз. Трохи друзі помогли та й все. Зразу в машину, переодягнувся та й додому, - розповідає ІНТБ рибалка Сергій Луцький.

Але від таких пригод азарт до зимової риболовлі у чоловіків не зник. Кажуть, що на думки про небезпеку просто не вистачає часу:

«Тут страху нема, тут нема коли. Звичайно, воно не приємно, якщо сказати чесно. Краще не провалюватися».

Сьогодні товщина криги на Тернопільському ставі достатня для риболовлі, зазначають МНСники. Проте прогноз погоди любителів цього заняття не радує.

Олена Воробець, помічник начальника територіального управління МНС України в області:

«Сьогодні товщина льоду сягає близько півметра на Тернопільському ставі. Прогнозується потепління, внаслідок цього товщина шару льоду буде зменшуватися. Тому необхідно дотримуватися всіх правил безпеки поведінки на льоду».

Щоб нагадати правила безпеки на льоду, рятувальники роздали рибалкам відповідні матеріали. Проте чоловіки запевняють, що знають, коли можна виходити на лід.

Сергій Луцький, рибалка: «Коли тонкий лід, то не виходиш. Коли вже такий більш-менш грубший, то можна йти на лід».

 Ярослав Добровольський, рибалка: «Весною, то вже майже-майже не виходжу. Тому що то дуже небезпечно. Наче здається, що то лід, а воно – каша, і можна так спокійно собі піти покупатися, моржем бути».

За даними Тернопільського управління МНС, провалів рибалок під лід цієї зими в області не зафіксовано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі