15:00, 11 лютого 2013 р.
В тернопільському “Ковчезі” письменники з усієї України пили пиво та читали свої вірші (фото)
За келихом пива, з музикою, віршами, і піснями відбулась прес-конференція на тему “Проблематика в сучасній українській літературі”. Близько півтора десятка поетів і письменників зібрались 10 лютого в пивоварній ресторації “Ковчег”.
Власник закладу також активно долучився до події, – пригощав своїх гостей пивом, активно коментував почуте і побачене, ділився своїми міркуваннями з присутніми.Русло конференції було спрямоване не тільки в проблеми літератури, але української культури загалом. Дійшли однієї спільної думки, що чекати підтримки з боку влади і “сильних світу цього” не варто, самому “пробитись” теж не легко, а тому треба об’єднуватись, як це роблять організатори і учасники “Фестивалю сучасної літератури і музики”.
— Беріть таких рестораторів як я, таких письменників і музикантів, що сьогодні присутні і йдемо “ділитися” з Європою українською кухнею, поезією і музикою.Я завжди мріяв, щоб у “Ковчезі” просувалась українська культура у різних напрямках, і сьогодні, дякую Богу, що ви тут, – висловив у привітальному слові Михайло Гросуляк.
9 лютого в Українському Домі ” Перемога” поети читали свої вірші і слухали своїх молодих місцевих колег. У питаннях проблематики сучасної літератури вони винесли цей пункт на перше місце, і похвалили тернопільські молоді таланти за успішну творчу діяльність. Єдиним мінусом назвали зайву скромність і невпевненість у власних силах. Отож, якщо ви маєте свій творчий доробок, чи то віршів, чи прози, не треба його ховати на полицях у столі, а читати знайомим, друзям, приймати участь у конкурсах, форумах і літературних читаннях.
— Я закохалась у цей фестиваль, мені дуже подобається його інтелігентний характер. Вчора, із задоволенням слухала усіх авторів, радує, що згодом видадуть збірник творів, які вперше пролунали в рамках заходу, мені це дуже імпонує. Наша справа – виконувати свою роботу, а випробовувати її буде час і читачі. Прикро тільки те, що фізично я не могла почути абсолютно усіх авторів, через пізній час (читання закінчились в 02 годині – прим.ред). Але навіть попри усі закони сценічної майстерності, що можна сприймати дійство на сцені тільки півтори години, я з цікавістю витримала 4 години, — ділилась враженнями поет і прозаїк Марія Вайно з Івано-Франківська.
Згідно пропозиції поета Дмитра Лазуткіна, кожен з присутніх авторів прочитав кілька своїх творів і представив найкращі свої збірки. Щоб не втомлювати слухачів і не завантажувати великою кількістю віршів, публіці дарував хвилю енергії дует “Діор”. Учасники гурту Орест Криса і Едуард Приступа (Діля), вже добре відомі тернополянам як учаники різних музичних колективів, серед яких і “Неділя”. Новий музично-літературно-поетичний проект Ореста і Едуарда полягає в тому, що вони, за допомогою різних музичних інструментів, кладуть на музику вірші українських поетів, причому як класиків, таких як Тарас Шевченко, до нових і сучасних авторів.
— Ми щасливі тут бути, раді представити вам музику, яка без слова неможлива. Я часто звертаюсь до поетів і прозаїків, бо в цих людей зовсім інший спосіб мислення. Сьогодні хочемо вас потішити прозою галицького письменника Михайла Яцківа у нашому виконанні, а також деякими моїми віршами, — оголосив перед виступом Орест Криса.
Незважаючи на усі негаразди в нашій літературі, серед яких виділили і небажання влади підтримувати українське, і погане фінансове становище ссамих письменників і літераторів, і відсутність користі від усіх спілок письменників, дійшли висновку в жодному разі не припиняти і творити далі.
Через брак часу, не всі встигли якнайкраще презентувати власну творчість, тому вирішили, використати цю можливість в кнайпі “1540″, де відбулось продовження “Фестивалю сучасної української літератури і музики”.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:40, 10 грудня
07:54, Вчора
live comments feed...