• Головна
  • У Тернополі «плачуть» дахи багатоповерхівок
12:00, 13 лютого 2013 р.

У Тернополі «плачуть» дахи багатоповерхівок

У Тернополі протікають просмолені дахи радянських багатоповерхівок. Калюжі збираються під двосхилим шифером старих кам’яниць.

 Тож протікають просмолені дахи радянських багатоповерхівок. Калюжі збираються під двосхилим шифером старих кам’яниць.

Через діряві дахи мокріють стіни навіть у громадських бібліотеках і дитячих садках. Хтось пов’язує це із аномально сильним грудневим снігопадом. Мовляв, настало потепління, от все й тане. А відтак - протікає. Інші ж вважають, що тернопільські дахи просто потребують ремонту. І погода лише це доводить.

На дах виходять і сантехніки

Журналічти вирушили на вулицю 15 Квітня, 3. Жителі цього будинку звернулися у редакцію "RIA плюс". Поскаржилися, що у будинку стелі на верхніх поверхах - мокрі.

- Шість років я живу у цьому будинку, і шість років тече з даху! - каже житель багатоповерхівки Сергій Поліщук. - У плиті перекриття над нами є тріщина, через яку постійно просочується вода.

Люди зверталися у жек. Там наче й реагували – накладали з руберойду невеликі латки і смолили.

- Але толку з того, - додає чоловік. - Якщо не ремонтувати тієї плити, то потрібно зробити нормальне покриття. Отак і живемо - у воді.

Кореспондент піднявся на четвертий поверх і поліз драбиною на дах. Унизу відчиняються двері. Виглядає жінка.

- Ви з жеку? - запитує вона. - Скільки можна! Воно постійно тече! Зробіть щось із цим! Сніг тане. Люди, та ж бачите яка погода!

Відчувши на собі, як люди реагують на жеківців, журналіст піднявся на дах - до працівників житлової контори, які саме скидали лопатами сніг.

- Зараз дуже погана погода. Уже двічі скидали тут сніг, а тепер знову на дах треба лізти, бо новий випав, - каже працівник жеку ПП “Сонячне” Петро Сулятицький. - Із дев’ятиповерховими будинками, які ми обслуговуємо на "Сонячному", проблем майже немає. Дах там зазвичай - у кращому стані, ніж тут. Тож за п’ятиповерхівками слід постійно стежити. Хоча, знаєте, торік проблем із дахами було ще більше.

Робітники поки що лише скидають сніг, але, якщо буде вказівка латати дах, візьмуться і за це.

- У такий період на дахи виходять усі наші робітники, - каже пан Сулятицький. – Я, скажімо, сантехнік у жеку. Але доводиться допомагати тут хлопцям. Іншим разом вони мені підсоблять.

Крізь дірки у даху видно небо

У Центрі – проблем із дахами, що "плачуть", не менше. На деяких двосхилих покрівлях з шиферу - великі дірки. Однак сніг на таких дахах не затримується.

- Наші будинки – старі. У ті часи архітектори, схоже, думали краще, - каже тернополянка Світлана Боднар, яка живе на вулиці Старий Ринок. - У нас снігу на даху нема вже тиждень. Але тоді добряче текло. Це – жах, коли щойно зробив ремонт, а на стіні починає розповзатися темна пляма.

На даху будинку, де мешкає жінка, на долівці - мокрий щебінь. А крізь діри у шифері місцями видно небо.

- Сніг скидати лопатою туди, звичайно, ніхто не полізе - ні ми, ні працівники жеку, - додає Світлана Боднар. - Адже дах крутий і слизький. Вилізеш - недовго і на землю впасти.

Тече навіть у бібліотеці

Такий де старий дах - в будівлі обласної універсальної наукової бібліотеки. Покрівля там – бляшана і вже п’ять років чекає ремонту. У кабінеті директора — темна мокра пляма на стіні. Крапає зі стелі також в інших кабінетах, що на другому поверсі.

- Добре, що у залах, де зберігаються книжки та працюють читачі, такої проблеми немає, - каже директор бібліотеки Василь Вітенко. - Але приміщення - дуже старе і давно потребує ремонту. Ми подали всі необхідні документи, аби нам виділили кошти. Надіюся гроші на ремонт у 2013-му будуть.

До речі, гроші на ремонт бібліотеки обласне управління культури попросило виділити при ухваленні бюджету Тернопілля на 2013 р. Той кошторис досі не прийняли. Невідомо також, чи врахують запити всіх управлінь.

 Через таку проблему з дахами у нашому місті багато тернополян остерігаються селитися на верхніх поверхах. Обирають при купівлі житла квартири на середніх або передостанньому поверсі.

- Погода погодою, а у мене кілька років тому ще дивніша проблема була, - каже тернополянин Олег Старух. - Я живу на Руській. Перед початком опалювального сезону зливають воду, аби пробити повітряні пробки в батареях. Робітники тоді просто забули закрутити краник. Тож ремонт у дитячій кімнаті — пішов спати. Вся стеля за зиму вкрилася пліснявою та грибком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...