• Головна
  • Перші «перинаталії» послідовника «Еліта-центру» в Тернополі Василя Лукіна
09:30, 19 лютого 2013 р.

Перші «перинаталії» послідовника «Еліта-центру» в Тернополі Василя Лукіна

Після Зеновія Щепановського та його «Будівельника» Тернопіль сколихнув другий, не менш грандіозний будівельний скандал.

Під приціл махінаторів (на це раз із державними грошима) потрапив перинатальний центр «Мати і дитина», відомий серед жителів міста та області як «перший пологовий будинок». Після провалу заявлених термінів здачі центру та перших кроків прокуратури Тернопільської області (за фактом використання бюджетних коштів при проведенні будівельних робіт відкрито кримінальне провадження) громадськість дізналася про нові подробиці афери, які передували початку ремонтних робіт.

Поки Тернопільська облдержадміністрація публічно розхвалювала ініціативу Президента про реалізацію національного проекту «Нове життя» у тернопільських мас-медіа, тишком-нишком було доручено профільному управлінню ОДА провести тендер за неконкурентною процедурою «закупівля в одного учасника». Таким чином, за спиною і без відома громадськості було пролобійовано інтереси потрібної фірми-підрядника. Прикриваючись тим, що Валентин Хоптян підписав розпорядження, аби вже в грудні 2012 року відкрити урочисто перинатальний центр, було вибрано фірму «Техно-буд», яка мала проводити всі необхідні роботи з реконструкції.

Що цікаво, співвласником згаданого підрядника нині до жовтня 2010 був Василь Лукін, очільник фракції Партії регіонів у Тернопільській міській раді, член постійної комісії з питань використання комунального майна. Вийшло так, що облдержадміністрація, якою керує головний регіонал Тернопілля, про лобіювала інтереси фірми, якою керував його підлеглий по партійній лінії.

Тепер зрозуміло, навіщо було використано дозволену законодавством процедуру закупівлі в одного учасника. Щоправда, і тут не все зрозуміло. Офіційною причиною обрання такої процедури стало начебто бажання «білого дому» якнайшвидше відкрити перинатальний центр. Вочевидь, аби похвалитися Президенту своєю оперативністю. Та в Законі України «Про здійснення державних закупівель» цю поспішність законотворці «чомусь» не прописали. У ч. 2 статті 39згаданого закону пише: «Процедура закупівлі в одного учасника застосовується замовником як виняток у разі: 3) нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, зокрема пов'язаних із забезпеченням продуктами нафтопереробки рідкими спеціалізованого санітарного транспорту бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам». Чи була примха облдержадміністрації нагальною потребою — важко сказати. Та зрозуміло одне: обласна прокуратура при бажанні і тиску громадськості знайшла б багато цікавих розбіжностей на тему перинатального центру «Мати й дитина» не лише в «Техно-Буді» регіонала Лукіна, а й в регіоналівській облдержадміністрації. Бо наразі місцева феміда та фінасова інспекція заявили:«Процедура закупівлі в одного учасника відбулась без порушень». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...