Допомогу безробітним виплачуватимуть по-новому

Це пов’язано із тим, що через карантин зріс рівень безробіття.

Спрощені умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю на період карантинних заходів:

  • Забезпечено можливість подачі заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту центру зайнятості або через онлайн-портал державних послуг “Дія”.
  • Підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення.
  • Зареєстрованим в службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня отримання статусу, навіть тим, хто був звільнений в період карантину за власним бажанням (у карантин звільненим за власним бажанням допомога виплачувалася з 91 дня отримання статусу).
  • Роботодавці з малого і середнього бізнесу, які зупинили або скоротили свою діяльність під час карантину, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час.

Відзначають, що чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи. Але для того, щоб отримувати допомогу з урахуванням заробітної плати за останнім місцем роботи, зареєструватися потрібно протягом 6 місяців після звільнення.

У разі виникнення питань, пов’язаних з наданням послуг з працевлаштування в період карантину, можна дзвонити на лінію державної служби зайнятості – 0800 50 99 66.

Україна карантин безробіття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі