Коли українці зможуть виїжджати за кордон?

У питанні відкриття кордону Україна орієнтується на епідеміологічну ситуацію щодо коронавірусу. Також на рішення інших країн Європи. Тому досягнути консеснсусу можливо, спираючись на думки МЗС та МОЗ.

Позиція МЗС

Тож, при відкритті кордону Україна координуватиме свої дії з європейськими партнерами. Про це повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба. Він зауважив, що Україна налаштована абсолютно ліберально, пише "24 канал".

«Будемо враховувати два фактори: як відкриваються партнери, реальну ситуацію з пандемією на території України. Але ніхто українців тримати під замком не збирається, і ідей таких немає», – заявив Кулеба.

Позиція МОЗ

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко поділяє думку Дмитра Кулеби. Він наголосив, що МОЗ слідкує за засіданнями профільних міністерств, які відповідають за епідемічну ситуацію і за транспортне сполучення з ЄС.

"Щотижня в ЄС відбувається засідання. Вони розглядають можливість відкриття авіаційного сполучення й обговорюють запуск туристичного літнього сезону. Щотижня вони це обговорюють і рішення до цього часу не прийнято. Україна уважно слідкує за ними", – зазначив Ляшко. 

За його словами, для орієнтира Україна обрала Польщу, тому що за динамікою захворюваності ця європейська країна випереджає нас. 

Вже будемо слідкувати, як вони будуть відкривати кордони. Розумієте, коронавірус – новий вид інфекції, тому складно робити орієнтовні прогнози. Вони досить рідко підтверджуються,
– сказав Ляшко.

Що відомо про відкриття кордону

  • З 15 травня Латвія, Литва та Естонія домовилися відкрити внутрішні кордони. Однак Єврокомісіярекомендувала продовжити закриття кордонів ЄС до 15 травня. 
  • Натомість Іспанія планує розпочати приймати туристів не раніше 2021 року, але це ще не остаточне рішення. Також планує не поспішати з відкриттям кордонів й Італія, пускати туристів розпочнуть восени. 
  • Рішення відкрити кордони країни ізняти низку інших обмежень, які вводилися через коронавірус, влада Чехії ухвалила ще 24 квітня. Жителі країни зможуть виїжджати за кордон на відпочинок.
Україна кордон відкриття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі