• Головна
  • Уряд планує контролювати виїзди заробітчан за кордон, щоб скасувати їм субсидії та соцвиплати
10:17, 1 червня 2020 р.
10

Уряд планує контролювати виїзди заробітчан за кордон, щоб скасувати їм субсидії та соцвиплати

В Уряді хочуть мати інформацію про поїздки за кордон заробітчан. У разі ухвалення Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Кабмін на своєму засіданні 27 травня підтримав проект Закону України "Про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" щодо отримання інформації про осіб, які перетинали державний кордон України". Законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді під № 3555, повідомляє Ліга.Закон.

Зміни у ст. 19 Закону про ДПрС передбачають обмін інформацією між Міністерством соціальної політики та Державною прикордонною службою "з метою здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час визначення права громадян на призначення державних виплат, а також виявлення можливих зловживань або фактів надання недостовірних даних, що призводить до нецільового використання бюджетних коштів на зазначені цілі".

Як стверджується в пояснювальній записці до законопроекту, чинні нормативно-правові акти не забезпечують автоматизований обмін інформацією між держструктурами, тож це ускладнює отримання відомостей, необхідних для визначення права громадян на призначення чи отримання державних виплат.

Слід зауважити, що Закон про верифікацію та моніторинг державних виплат уже вніс свого часу в ст. 19 Закону про ДПрС зміни, які передбачали передачу прикордонниками Мінсоцполітики відомостей про перетин українцями кордону. Тепер же говориться про "виявлення можливих зловживань або фактів надання недостовірних даних, що призводить до нецільового використання бюджетних коштів".

Тож з огляду на те, як пояснювалося запровадження системи верифікації соціальних виплат і допомог, можна припустити, що надалі отриману від прикордонників інформацію про перетин громадянами України державного кордону Мінсоцполітики напряму буде застосовувати для обгрунтування скасування соцдопомог, субсидій та інших виплат з бюджету, а також для вимог про повернення отриманих раніше сум. Нагадаємо, що саме до Мінсоцполітики передали контроль за соцвиплатами і субсидіями. А 1 січня цього року запрацювали оновлені правила перевірок законності житлових субсидій та соціальних виплат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітчани #субсидії

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
rostis
1 червня 2020 р., 10:25
НІКОЛИ ЩЕ 73% ЗЕБІЛІВ НЕ ЖИЛИ ТАК ПОГАНО ПРИ ПОРОШЕНКО, ЯК ПРИ ЗЕЛЕНСЬКОМУ!
1
1 червня 2020 р., 10:31
Чому тільки для заробітчан (то ще треба довести)? Хіба не можуть застосовувати і для відпочивальників - гроші ж то на Турцію десь взялись..:)
Я за ЗЕ
1 червня 2020 р., 17:13
Заєбісь!!!
ірина Ж.
1 червня 2020 р., 19:31
Це у нас уже стабільно- Росія вбачається у всьому. А чомусь не хочете признати, що це виконуються забаганки США. Куди Америка влізе, там війна і розруха (приклад колишня Югославія, Ірак, Лівія, Афганістан). А хто слухав плівки розмов Порошенка і Байдена, прекрасно розуміє, хто підняв комуналку на 100%. І сьогоднішній уряд продовжує політику Порошенка розрухи та геноциду.
ТОП новини
"Жахливий снігопад пре в Україну з лютою силою, суворий мороз накриє ці області": синоптики про холодну погоду
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
"Лютий снігопад несеться в Україну, мороз арктичного походження насувається на ці області": синоптики про погоду
"Жахлива трагедія на Тернопільщині": посеред ночі із глибокого колодязя підняли тіло жінки (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...