• Головна
  • У Тернополі нетверезий пасинок тероризує всю сім`ю
11:00, 24 лютого 2013 р.

У Тернополі нетверезий пасинок тероризує всю сім`ю

Тернополянка Людмила Лисак скаржиться на свого пасинка. Від нього потерпає вся родина, яка живе під одним дахом. Чоловік зловживає спиртним, а тоді скандалить удома, б'є всіх та погрожує фізичною розправою, нарікає жінка. Міліція не може цьому зарадити.

- Добре, що міліція вчасно приїздить на мої виклики. Інакше я вже з вами не говорила б, - каже тернополянка Людмила Лисак. – Мій пасинок Андрій мені життя не дає. Він чи не щодня напивається, влаштовує скандали, б'є мене та погрожує фізичною розправою.

Родина пані Лисак вже багато років потерпає від сина її колишнього чоловіка. Жінка розлучилася з цим чоловіком. Але живе під одним дахом із ним, його сином від першого шлюбу та власним сином. 27-річний Андрій тероризує всю сім'ю. Образи, бійки та погрози летять і в бік власного батька та зведеного брата. Найбільше дістається єдиній у сім'ї жінці -пані Людмилі.

- Цього року я вже двічі викликала до нього міліцію. А взагалі за останні роки цих викликів не злічити, - каже вона. - Але правоохоронці нічого не можуть вдіяти з ним. На мої заяви в міліцію я лише отримувала повідомлення про те, що в діях Андрія немає складу злочину. І в порушенні кримінального провадження мені відмовили.

Міліція не може зарадити

Людмила Лисак показує цілий стосик відписок на її скарги з міліції та прокуратури. Жінка навіть зверталася до уповноваженого з прав людини. Проте і там нічим не зарадили. Від безвиході та страху за своє життя тернополянка прийшла у редакцію. Вона сподівається, що завдяки пресі на її проблему звернуть увагу у міліції та допоможуть. Жінка додає, що з пасинком неодноразово проводив виховну бесіду дільничний, але дебоширові до всього байдуже.

- Виходить — це все мої проблеми, - каже жінка. - Чи я маю чекати, поки пасинок мене вб'є? Він же ножем постійно розмахує. Я боюся за своє життя…

Наприкінці січня Андрій знову дебоширив, продовжує пані Лисак. Жінка викликала міліцію. Його пов'язали і забрали у відділок, а згодом відпустили.

- Слідчий сказав писати заяву до суду, - каже тернополянка. - Але там мені повідомили, що приймають лише позовні заяви. І натякнули, що з цього нічого не вийде.

Погрожує зарізати чи підпалити

Пані Лисак додає, що її пасинок є потенційно небезпечним не лише для неї, а й для суспільства. Адже він зловживає спиртним, а тоді стає некерованим. До того ж, чоловік уже не раз мав проблеми із законом та умовні судимості.

- Нещодавно вчепився до мене, аби дала йому 20 гривень на 100 грамів, - каже вона. – Я мусила дати, інакше він може вбити. Та й узагалі ми сну не маємо через нього. Адже чекати можна всього. Він не раз погрожував, що заріже, зарубає, отруїть газом, підпалить…

Пасинок ніде не працює, бо через пиятику його вигнали з роботи, продовжує тернополянка. Чоловіка тричі лікували від алкоголізму, але все даремно. Ось уже сім років Андрій не дає жити своїм рідним. Він не лише дебоширить, але й нищить майно, викрадає та вимінює на спиртне речі та продукти.

- У 2006 році він побив лікаря психоневрологічної лікарні, за це отримав рік умовно, - каже Людмила Лисак. - У 2007 році Андрій був на будівельних роботах на Київщині. Там поранив ножем свого напарника. Тоді він три місяці перебував у СІЗО й отримав три роки умовного покарання. Чому держава не може захистити нас від насильства у сім'ї?

Штрафи не допомагають

Про цього дебошира у міліції знають. Його попереджають, штрафують. Але чоловік — невиправний, кажуть там.

Застосувати до нього жорсткіших санкцій не можуть - не дозволяє закон, каже начальник сектору зв'язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник.

- Тільки за останніх два місяці дільничні виносили йому офіційні попередження, притягували до адмінвідповідальності за статтею 173 Адміністративного кодексу України. Це - "Вчинення насильства в сім'ї". Також його штрафували за розпивання спиртного у дворі будинку, склали адмінпротокол за вчинення скандалу.

Загалом проблема насилля у сім'ї є дуже гострою і в нашій області зокрема, і по всій Україні, додає пан Колісник. На подібні випадки міліціонерам доводиться виїжджати щодня. Діють правоохоронці у рамках закону, який не надто суворий. Адже штраф за насильство у родині - 51-170 грн.

Його можна виселити з квартири

Вирішити проблему у сім'ї Людмили Лисак можна шляхом виселення скандального мешканця квартири, каже адвокат Василь Когут. Але все залежить від того, чи він просто прописаний у помешканні, чи є його співвласником.

- Якщо цей чоловік належить до співвласників квартири, то його неможливо позбавити користуванням власним майном, - каже адвокат. – Однак якщо його частка невелика, її спільне використання неможливе, ця частка є неподільною і цей співвласник має інше житло, тоді його частку можна викупити без його згоди. Але якщо хоч одного з цих пунктів немає, - це буде неможливим.

Якщо мешканець квартири просто прописаний там, можна його виселити згідно зі ст. 157 "Житлового кодексу України", додає Василь Когут. У цій статті йдеться, що членів сім'ї власника житлового будинку чи квартири можна виселити у випадках, передбачених ч. 1 ст. 116 цього Кодексу. Виселення проводять у судовому порядку без надання іншого житлового приміщення.

Якщо мешканець квартири нетверезий, скандалить і б'є усіх, слід викликати міліцію і написати заяву про притягнення цієї людини до відповідальності за порушення правил співжиття, пояснює адвокат. Міліція все перевіряє і виносить цій людині попередження.

- Якщо упродовж року буде ще два-три таких виклики, але попередження міліціонерів чи притягнення до адмінвідповідальності не допомогли, можна ставити в суді питання про виселення цієї людини із помешкання, - каже пан Когут. - Зі співвласником - “пісня” довга. Єдина надія на те, що після численних бесід із міліцією та попереджень він таки спам’ятається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...