"Карантин триватиме два роки?": Кабмін показав плани

"Карантин триватиме два роки?": Кабмін показав плани  , Георгій Шевчук

В Україні Кабінет міністрів прогнозує, що поширення коронавірусу триватиме майже два роки, на цей період може затягнутися й карантин.

Як інформує "OBOZREVATEL", всі сценарії Кабмін розробляв з огляду на те, що пандемія триватиме до двох років.

Перший сценарій передбачав повне скасування карантину. У такому разі, за оцінками уряду, число випадків зараження й кількість смертей різко б злетіли в кілька разів. Хоча цей варіант найбільш сприятливий для економіки країни.

Другий сценарій передбачав, що повний карантин залишили на 12-18 місяців – доки вчені не випустять вакцину. Смертей було б значно менше, а кількість заражених хоч і зросла б, але незначно.

Однак у Кабміні впевнені, що в такому разі ліки виявилися б більш згубним, ніж сама хвороба. Мовляв, число смертей через наслідки економічного шоку в рази б перевищувало кількість заражених.

Третій сценарій – плавне послаблення карантину. Саме цей варіант і почали реалізовувати в Україні. Він передбачає стрибкоподібну динаміку чисельності заражених. Після кожного важливого послаблення коронавірус починає масово поширюватися, але після крива йде вниз. Протягом усіх двох років в Україні будуть і смерті від COVID-19, і нові заражені.

Тож чекати “кінця пандемії” найближчим часом не випадає. А це означає, що до носіння масок, антисептиків і відмови від масових зібрань доведеться звикати надовго.

"Карантин триватиме два роки?": Кабмін показав плани  , фото-1 "Карантин триватиме два роки?": Кабмін показав плани  , фото-2 "Карантин триватиме два роки?": Кабмін показав плани  , фото-3
Карантин Україна два_роки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі