У Тернополі мешканці будинку на Злуки змушені наосліп ходити сходами

Пройти крізь темряву, знайти двері та відчиняти їх наосліп змушені мешканці будинку на Злуки, 33. Світла на частині сходових клітках - нема. Його, за словами мешканців, з метою економії відключив жек. Люди обурені таким способом економії.

Виправити ситуацію люди просили директора жеку. Але до їхнього прохання прислухались не надовго.

- На тій часині сходової клітки, де вихід до ліфта, повинне буде освітлення на трьох стояках – один навпроти ліфту, а два – по обидва боки біля квартир, - каже мешканець Михайло Коваль. – Це закладено в технічних умовах. Зрозуміло, що люди собі перемуровують біля квартир, хто там навіть двері собі ставить. У мене теж перемуровано, є двері, але вони на замок не закриті. І там донедавна було освітлення, а тепер нема.

Тож чоловік пішов з’ясовувати причини зникнення світла в жек – будинок обслуговує ПП «Люкс». Там йому пояснили – у підприємства виникла потреба економити.

- Тільки я плачу жеку 75 грн за місяць, а у цю суму входить оплата й за освітлення сходових кліток, - каже чоловік. – А вони взяли ще й відключили, бо їм треба економити. Тож я запропонував – я поставлю датчик руху, тоді світло буде вмикатись, як заходитиме людина. Мені дали добро, якщо я це зроблю за власний кошт.

Відтак чоловік зробив, як домовлялись. Придбав та встановив самостійно датчик руху, а жек увімкнув світло. Але через два дні світла знову не стало.

- Я знову почав звертатись до директора, - каже чоловік. – А той мене годує обіцянками, мовляв «так-так, зараз прийде електрик», але так ніхто і не приходить. У мене малий приходить зі школи, і як він має в темноті потрапити ключем в двері? Я ж нічого надзвичайного не вимагаю, але будьте добрі, зробіть так як має бути – ми ж за те платимо!

Відгородили, то хай платять

Натомість у жеку ситуацію змальовують трохи інакше. Тут вважають, що за світло у своїх саморобних коридорах люди повинні сплачувати самі.

- На сходових клітках на кожному поверсі світло є, - каже головний інженер ПП «Люкс» Леся Дячук. – Освітлення нема в тих перегородках, що вони собі поробили біля своїх квартир. Освітлення тих «закавулків», які вони поробили, має обліковуватись через домашній лічильник котроїсь із квартир в ньому.

На думку головного інженера, забравши два квадратних метри чи півтора, і освітлювати вони повинні за свої кошти. Адже у загальному підсумку виходить великий перерозхід електроенергії. Адже у тих «коридорах» постійно світиться.

- Нехай розмуровують, нехай забирають ті перегородки, буде видно від того світла, яке є на сходовій клітці у напрямку до сходів, - каже вона.

Який документ зобов’язує мешканців платити додатково, у жеку не назвали. Втім, згадали про порушення правил пожежної безпеки.

- Насамперед, вони не повинні перегороджувати коридор згідно із правилами техніки безпеки, - додає головний інженер. - Свого часу пожежники стільки разів зробили нам приписів. Вони захопили частину сходової клітки – той зліва, а той справа. Там вже у них стоять і вішалки, і тумбочки для взуття, то нехай собі освітлюють.

Порадили демонтувати перегородки

В управлінні ЖКГ прокоментувати конкретно цю ситуацію не змогли, адже до них із мешканців ніхто не звертався. Втім, вислухавши нас, констатували – мешканці повинні демонтувати свої «добудови». А от чи може жек відключати світло – відповіді так і не дали.

- На сьогодні коридори, інші місця загального користування перебувають у спільній та частковій власності власників квартир, - каже заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради В’ячеслав Мокляк. - Мешканці своїми діями, коли відділяють тамбур, втручаються в існуючу побудову будинку. Тож, за великим рахунком, всі ті речі підлягають демонтажу.

Тож в управлінні ЖКГ порадили мешканцям привести у відповідність те, що вони набудували, і тоді з’ясовувати питання із освітленням.

Коментар

Василь КОГУТ (55 р.), юрист:

Місця загального користування - коридори, сходові клітки, колясочниці, освітлюють за рахунок тих грошей, які люди платять в жек за обслуговування будинку. Відповідно і проводка зроблена таким чином, що всі лампи в приміщенні загального користування виведені на будинковий лічильник. Мешканці повинні платити тільки за освітлення своїх квартир. Але у цій ситуації є конфлікт у зв’язку з тим, що всякі непогоджені перепланування – самовільні і не допускаються. Тож тут ситуація – медаль з двома сторонами. Але в кінці-кінців, мешканці мають право, щоб у цих тамбурах – світло було. Якщо жек не згідний із цими перегородками, то хай вирішує це питання у законному порядку. Адже наявність цієї перегородки не дає жеку підстави для відключення світла.

20 хвилин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі