Новини компаній
18:00, 26 червня 2020 р.
Виборці мають робити свідомій вибір і не толерувати популізм, це зменшить напругу в суспільстві, - підсумки дискусії на тему національної єдності з учасниками західних міст України
Новини компаній
26 червня 2020 року Національна платформа “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію” провела дискусію, присвячену національній єдності в умовах місцевих передвиборчих перегонів.
Участь в обговоренні взяли учасники із західного регіону – громадські активісти, політологи, журналісти та представники влади зі Львова, Рівного, Луцьку, Тернополя та Івано-Франківську.
Незважаючи на специфіку ситуації у кожному з цих міст, майже всі спікери відзначили такі ризики:
- конфлікти між регіональними елітами та центральною владою. Інколи партії “гуртують” свій електорат саме на протистоянні з центром;
- політична та правова невизначеність. Люди на місцях ще не розуміють, за якими правилами проходитимуть місцеві вибори восени і чи будуть внесені поправки до Виборчого кодексу;
- штучне інспірування конфліктів навколо тем мови та релігії. Наприклад, гасла про захист української мови може використовувати міський голова, хоча це є маніпуляцією, бо подібні речі не належать до його компетенції;
- непрозорий адміністративно-територіальний поділ – попри те, що деякі ОТГ є цілком “життєздатними”, їх “перекроюють” з Києва, ухвалюючи кулуарні рішення. Як проходитиме місцева кампанія в подібних ОТГ – відкрите питання;
- певні відцентрові тенденції у місцевій політиці, пов’язані з пандемією. Місцева влада не завжди погоджувалася на всі обмеження, які “спускалися” зі столиці;
- дефіцит об’єднавчих ідей у політиці партій, які діють на місцевому рівні. І звідси – ймовірність зростання протестного голосування;
- недотримання деякими ЗМІ журналістських стандартів – робота “на хайпі”, маніпуляції, а іноді – навмисна дискредитація деяких політиків.
У другій частині дискусії її учасники висловили власні пропозиції щодо того, як не розхитувати єдність громад під час “гарячої” перевиборчої пори. І, знову ж таки, дійшли до низки спільних висновків, а саме – відповідальність влади великою мірою залежить від свідомості виборців.
Так, Дмитро Горєвой, журналіст із Львова, запропонував активістам провести соціальну рекламну кампанію із закликами “не голосувати на емоціях”, а звертати увагу на практичні моменти та виконуваність обіцянок.
Дмитро Бугайчук (м. Луцьк, політолог, ГО “Центр журналістських розслідувань “Сила правди”) підтвердив, що в громадах є запит публічність та пояснення владою своїх рішень, але для адекватної комунікації також потрібен “тиск знизу”.
Віктор Підгрушний (м. Рівне, керівник БФ “Творимо Україну разом”) погодився, що виборці мають самі не толерувати політичний популізм, але для цього потрібні певні знання. Наприклад, про те, які саме повноваження та обов’язки є у депутата-мажоритарника.
Подібний просвітницький проект під назвою “Свідомі вибори” вже декілька років реалізується у Тернополі – про це розповіли Беніамін Бабаджанян, (голова ГО “Українська Студентська Спілка”) та Анна Масна (політолог, співзасновник “Фундації підтримки демократичних ініціатив”). Робити свідомий вибір, а потім – контролювати владу вчать молодь міста.
Саме через молоду аудиторію можна “достукатися” й до людей літнього віку. За словами Антоніни Кашуби, тренерки з ораторської майстерності із Івано-Франківська, літні люди легко піддаються залякуванням, слухають чиїсь поради або обирають “свого” кандидата вже безпосереднього у кабінці для голосування, не знаючи його політичної програми.
Також важливо підвищувати компетентність місцевих медіа, які під час виборів беруть участь в “інформаційних війнах”. На цьому наголосив політолог із Івано-Франківська Юрій Головчук.
Ці та інші ідеї спікерів будуть узагальнені та донесені до влади різних рівнів під час інших заходів Національної платформи, а самі учасники – зможуть продовжити обговорення національної єдності та безпечної реінтеграції в рамках регіональних та національних дискусій.
Національна платформа “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію” започаткована у лютому 2018-го року. Це дискусійний майданчик для обговорення питань врегулювання конфлікту на сході України й безпечної реінтеграції.
Діяльність Національної платформи спрямована на посилення консенсусу та стійкості в Україні щодо попередження та вирішення конфліктів. Шлях до цього – розширення громадської участі у мирному процесі, надання пропозицій владі у виробленні відповідних політик, у тому числі – щодо безпечної реінтеграції та національної єдності, а також забезпечення суспільної обізнаності у цих процесах.
Ініціатива фінансується за рахунок механізму сприяння стабільності та миру Європейського Союзу в рамках проєкту “Побудова стійкості до конфлікту шляхом діалогу”.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:41, 19 листопада
live comments feed...
Коментарі