• Головна
  • "Тернопіль може затопити, як Венецію": в Україну суне субтропічний клімат з мусонними літніми опадами
21:31, 2 липня 2020 р.
4

"Тернопіль може затопити, як Венецію": в Україну суне субтропічний клімат з мусонними літніми опадами

"Тернопіль може затопити, як Венецію": в Україну суне субтропічний клімат з мусонними літніми опадами

На Тернопільщині мешканці серйозно постраждали через надмірні опади, які спричинили підняття рівня води у річках і подальше підтоплення будівель. Також град знищив велику кількість урожаю. На території області неодноразово спостерігаються смерчі.

Як повідомляє "Голос", цього року глобальні зміни клімату помітно "неозброєним оком": в Україні та загалом у східній Європі зимова погода так і не настала. Тобто східноєвропейський помірний клімат змінюється у бік субтропічного з мусонними опадами.

Чи готова до таких змін інфраструктура України?

Ні. Потужні зливи наробили багато біди на Заході України. Затоплені села, зруйновані мости і дороги, перевернуті автомобілі, загинули люди.

У Карпатах загинули троє людей. У селі Дземброня бабуся впала у бурхливий потік і потонула. У Яблуниці – в річку злетів автомобіль, водій і пасажирка загинули.

Заблокована дорога і на Коломию. У селі Лісному Хлібичині затопило будинки, селян евакуйовують надзвичайники.

У селі Красник, що у Верховинському районі Івано-Франківської області, через зсув ґрунту нині шість сіл відрізано від цивілізації. Між зсувами у пастці опинилися понад два десятки автомобілів.

Чи готова до таких змін інфраструктура інших країн східної Європи?

Теж ні. У Румунії Там вода підтопила 160 сіл. Крім того, негода забрала життя трьох людей. У повіті Бістріца-Несеуд обвалилося 25 метрів міжсільської дороги над річкою.

Від злив потерпає і Польща. Внаслідок негоди у низці регіонів пошкоджені будинки й дерева, вулиці населених пунктів підтоплені. А у річці в одному з повітів знайшли мертвим 50-річного чоловіка. Затопило столицю країни Варшаву. Затоплені приміщення міністерства сім’ї, праці та соціальної політики, МВС, а також міністерства довкілля. Під водою опинилася площа Трьох Хрестів та станції метро.

А у Сербії через сильні зливи оголосили надзвичайний стан у 20 муніципалітетах і містах.

Чи готова інфраструктура українських міст?

Теж ні. Наробила біди негода і в Івано-Франківську. Підтоплені десятки будинків, на дорогах "плавають" автомобілі. Затопило й Львів. Води було настільки багато, що в деяких місцях зупинився рух транспорту, натомість на вулиці з’явилися човни.

"Тернопіль може затопити, як Венецію": в Україну суне субтропічний клімат з мусонними літніми опадами, фото-1

Чи готова інфраструктура Тернополя?

Тут ситуація теж неоднозначно. Інфраструктура Тернополя теж важко справляється з негодою. Однак, теперішню ситуацію важко порівняти з тим, що було у місті 10 років тому, коли плавали відходи та сміттєві баки біля магазину Універсальний, на вулиці Галицькій, біля ринку тощо. Це сталося через те, що у місті за цей час модернізували систему відведення стічних вод та каналізаційну систему. Зрозуміло, що роботи ще багато, в окремих районах міста вода не стікає відразу Бо практично всі системи стічних вод країн східної Європи розраховані на помірні опади. І Тернопіль не виключення. Настав час удосконалювати цю систему, зважаючи на нові погодні умови. На великі літні опади.

"Тернопіль може затопити, як Венецію": в Україну суне субтропічний клімат з мусонними літніми опадами, фото-2

Що треба робити для протидії стихії?

Зміни клімату вже доконаний факт. Цей фактор має впливати на планування ремонту та будівництва нових доріг. Бо все більше української території підпадає під статус "під загрозою затоплення". Має бути максимально скорочена вирубка дерев та придорожніх зелених насаджень. В українських містах терміново модернізувати каналізаційні системи та системи водовідведення. Всі будівельні роботи мають виконувати за новими правилами витримування рясних опадів. В іншому випадку у східній Європі з’являться свої Венеції. Зміни клімату змушують змінюватися нас.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Зміни_клімату #Тернопіль_затопить_як_Венецію

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
йой!
2 липня 2020 р., 21:52
Бла-бла-бла.... Риторика сорососвиней - "за все хорошее, против всего плохого". Ні про що.
999
3 липня 2020 р., 07:55
А як то  КЛІМАТ  може "сунути"?.....
Мадяр
3 липня 2020 р., 10:58
Іще в 1994 році після відвідувань древньої прародіни Кацапів Словенії Я був здивований як в їх столиці Любліні де матюкаються по Москальське побудовані вулиці у місті .Всюди біля бардюрів через кожних 10 метрів каналізаційні стоки у велику трубу овальну більше метра діаметра , на глибині до двух метрів .Чому великий діаметр а щоб можна Карлику вручну чистити від намулу .Коли приїхали в Тернопіль (1994 серпень) то одразу попали в районі Центр АвтоВокзалу в сильну Зливу .І вся вул.Живова була затоплена .Причина тупоголовість української влади .Тернополя в плануванні вулиць .А ось на рахунок Словенії то вони в Верховній раді Словенію не будують , приймаючи дебільні закони .А всього навсього списали ( скопіювали конституцію із Австрії , яка до речі була колись Слов'янська і належала Київу при германцю  СвентоСлаві , якого убило плем'я Хохлів на Дніпрі ....
Оголошення
live comments feed...