• Головна
  • "Мене з’їдає рак… Не борюся, бо зайнятий іншим": онкохворий розповів приголомшливу історію
18:01, 3 липня 2020 р.

"Мене з’їдає рак… Не борюся, бо зайнятий іншим": онкохворий розповів приголомшливу історію

Ніхто не знає, коли прозвучить той вирок, що переверне життя з ніг на голову. То як обухом по голові, – розпочав свою розповідь Петро. Чоловікові 28, тільки-но влаштувався на хорошу роботу, побудував міцні стосунки. Каже, якби хоча б щось могло натякати на цю хворобу, то може б і був час про це подумати. Та коли нічого про це не говорило, не свідчило і тільки формальна потреба у медичному огляді показала реальний стан справ – то це важко, – додає онкохворий.

"Мені потрібно було пройти медичний огляд, я такий час від часу проходжу бо вимагає робота. І коли я знову пішов в поліклініку, я й гадки не мав, що зі мною щось не так. Думав, 5 хвилин і діло з кінцями. Прибіг по аналізи, а на мене так глянули, я зразу відчув, що щось не так. А тоді мені все пояснили і почалися оці качелі, які тривають вже не один місяць", – каже Петро.

Чоловіка направили в онкодиспансер. За його словами, першочерговий шок швидко змінився незрозумілим ступором. Каже, ноги самі ступали крок за кроком, в руках тримав папірець і просто йшов.

"Незрозуміле відчуття. Враз кудись шок дівається, і появляється страх. Та не від того, що помреш, а що ще багато не встиг. Саме крокуючи в онкодиспансер, я зрозумів, як я багато не встиг і, що можу вже не встигнути. Ото роздирає зсередини більше, ніж розуміння колізій подальшого лікування і ходінь по муках", – додає тернополянин.

В лікарні чоловік побачив довгий коридор, вщент заповнений пацієнтами. Голова його враз стала важкою від однієї лише думки, що всі ці люди можуть бути онкохворими. Адже там були і підлітки, які ще й близько життя не бачили, й дорослі та старенькі. Та не залежно від віку, всі хочуть жити. Побачена кількість людей, що топочуться біля кабінетів онкологів різного профілю, ще більше вразила Петра.

"Та то словами не передати. Поки ходиш вулицями міста і не потрапляєш у цей заклад, здається, що та проблема десь далеко. Де б я міг подумати, що тут так багато людей в один день збираються. Там було більше, ніж в черзі до магазинів чи до стоматолога. Уявляєте?", – ділиться емоціями чоловік.

Після того як діагноз підтвердився, чоловік почав інтенстивне лікування. Каже, важко більше морально, бо всюди натикаєшся на погляди людей, бо зміни видимі й зовні, на нестачу коштів і постійний пошук препаратів.

"Наше суспільство ще не зовсім навчилося сприймати людей з різними захворюваннями. Вони не зовсім вміють реагувати на людей чи то з онко, чи з іншими вадами здоров’я. То помітно у погляді, інколи у недоречних порадах чи фразах. А найгірше, що бачачи страждання та “інше” життя, вони так і не починають цінувати того, що мають.Знаєте, а я ж також не помічав. А тепер… Якщо ще спочатку я кинув всі свої сили на боротьбу з недугою, то зараз я вже цим не займаюся.

Так, я продовжую лікуванння, та своє життя, мету свого життя я визначив іншою. Зараз я борюся за те, щоб спробувати та зробити те, що хотів, але не робив. У моєму житті немає більше місця роздумам і ваганням – я просто це роблю. Ось цим я зайнятий – реалізацією свого життя. І якщо я подолаю рак, добре. А якщо ні – значить так має бути. Але до того часу я проживу так, наче рік за десять", – промовив Петро на завершення розмови.

Лікарі закликають мешканців Тернопільщини не нехтувати будь-якими симптомами, погіршенням самопочуття тощо. А також регулярно проходити медогляд. Хвороба, виявлена на ранніх стадіях, піддається лікуванню значно простіше, ніж коли недуга встигла вкорінитися.

Життя – то дар. Тож бережіть його.

Детальніше читайте у "Файне місто".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рак #онкохворий #розповідь

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Тереза
4 липня 2020 р., 08:40
В м. Корець Рівненської обл.живе лікар, що 30 років тому себе вилікував від раку, а потім вилікував ще багато людей в Україні та за кордоном. До нього привозили хворих 4 степені раку і він виліковував. Лікує за допомогою трихополу та спеціальної дієти, без солодкого. Бо рак має грибкову природу, тому солодкого не можна, в солодкому він розмножується. В мене на фейсбуці є стаття про цього лікаря.
Останні новини
ТОП новини
У травні в Україні вдарить потужний мороз, навіть експерти налякані такою температурою: гроза і град сунуть на тлі шквалів
Малюк, якого мама на Великдень покинула напризволяще, вже має ім'я і прізвище
Мороз вдарить раптово прямо завтра, в Україні такого стрибка температури не чекали: в якій області рине дощ і злива?
"120 000 гривень втратила жінка, яка хотіла придбати авто для ЗСУ": поліцейські Тернопільщини встановлюють особу афериста
Оголошення
live comments feed...