• Головна
  • Священники попередили тернополян про загрози для тіла та душі під час святкування Івана Купала
19:31, 6 липня 2020 р.

Священники попередили тернополян про загрози для тіла та душі під час святкування Івана Купала

Священники попередили тернополян про загрози для тіла та душі під час святкування Івана Купала

В ніч на з 6 на 7 липня в Україні є популярним гуляння на берегах водойм, стрибання через вогнища, "ворожіння", пошук папороті в лісі. Такі дійства приурочують до свята Івана Купала.

Як інформує "Файне місто", Православна Церква України попереджає, що часто через незнання люди говорять, що це народна назва церковного свята, яке відзначається 7 липня – Різдва Іоана Предтечі. Проте це неправильне твердження – за змістом, часом, способом відзначення та походженням ці дві події не мають між собою нічого спільного.

"Спочатку розберемося, що саме люди відзначають масовими гуляннями в ніч на 7 липня і хто такий "Іван Купало"? Існує версія, що ці святкування пов’язані з язичницьким "божеством кохання та продовження роду" – Купалом, однак в язичницькому пантеоні "богів" великого князя Володимира Святославича, про який ідеться в "Повісті временних літ", такого "божества" не було. Вперше Купало згадується в Густинському літописі XVII століття – за припущенням істориків, ім’я цього "божества" з’явилося внаслідок непорозуміння: літописець з Густинського монастиря, описуючи ігрища з купаннями, ототожнив спосіб гулянь з назвою "божества"", – повідомляє Православна Церква України.

Як Купало став Іваном пояснюється народною інтерпретацією імені святого чесного і славного пророка Іоана, Предтечі і Хрестителя Господнього, Різдво якого Церква відзначає 7 липня. Згідно з Євангелієм, Іоан Предтеча був родичем Господа нашого Ісуса Христа і народився на шість місяців до Різдва Спасителя. Звідки взялася традиція масових гулянь та ігрищ – у дохристиянські часи це було ритуальне свято, пов’язане з астрономічним явищем – літнім сонцестоянням, коли був найдовший день і найкоротша ніч у році. Язичники поклонялися сонцю та проводили різноманітні обряди "очищення" вогнем і водою задля хорошого врожаю та добробуту. Це святкування раніше відзначали 23-24 червня, але з введенням григоріанського календаря та після переходу на новий стиль «свято Купала» його прибічники переважно стали відзначати 6-7 липня.

""Івана Купала" та Різдво Іоана Предтечі – це цілком різні відзначення. Про пророка Іоана Хрестителя Сам Спаситель говорить так: "Не було серед народжених жінками більшого за нього" (Мф. 11: 11). Слово "Предтеча" означає "передвісник", "попередник". Цим наголошується, що місія пророка Іоана полягала в тому, "щоб навернути серця батьків до дітей, і непокірних – до мудрості праведників, щоб приготувати Господеві народ звершений" (Лк. 1: 17). Його Різдво і служіння було провіщено ще в Старому Завіті. Тому Різдво Іоана Предтечі, Хрестителя Господнього – велике свято для кожного християнина", – йдеться у повідомленні Православної Церкви України.

Священники закликають тернополян розумно і зважено поставитися про можливе відзначання різних нецерковних святкових дат, також нагадують, що зараз триває Петрів піст, а також шириться коронавірус. То ж у ніч з 6 на 7 липня не впадати в необдуману поведінку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івана_Купала #свято #коронавірус #піст

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Я
6 липня 2020 р., 21:17
21 століття...
Кабалістик Радник Сопеля
7 липня 2020 р., 13:24
В Євангеліє є написання коли учні спитали Ісу , де Іллія який мав згідно Пророків перед ним прийти ? І відповів Іса ( арамейською ) а по англійське Чізес , по Ляшське Єзус що Іллія це Іван Баптист ( хреститель по італ'янське) .Так як Іллія рубав голови неправильним Священикам Баала так і Івану було відрубано голову .Але в ті часи Українці були до 15 стол. Поганами , і ганяли до Святого Івана в Медобори біля села Городниця на гору Богіт І описаними українці в Біблії називалися Поганами а Римляни то взагалі були Сатаністами бо йому Зевсу  поклонялись .Ось чому Римлян в старо- русинських Казочках ( по Ляшське це Басні) називали Кощеями , бо вони Худі були і наших Альонушек крали в Русильон ( три дев'яте царство) через кримську Балаклаву  до Генуї возили на продаж .Аж поки кляті і хитрі  Мацкалі не підіпхали їм Генуезцям чумного "Новичка " , щоб більше тутай не запливали .
Останні новини
Оголошення
live comments feed...