У Тернополі на вул. Гайовій буде «квітка»

Ремонт вулиці Гайової, який тернопільським губернатором був покладений на Службу автомобільних доріг в Тернопільській області, триває понад два роки. За кошти з держбюджету наразі половину дороги відремонтовано – від моста до заготзерна, ремонт іншої частини "заморозили" – на ділянці від КХП до вулиці Острозького.

На неї з серпня минулого року нога будівельника не ступала. А все «завдяки» івано-франківській фірмі «Укртрансжилбуд», яка невідомо яким чином отримала замовлення на ремонт дороги в Тернополі і, не справившись з роботою, накивала п’ятами.

За івано-франківською фірмою «стоїть» заступник губернатора

Історія вулиці Гайової має давні коріння. Останніх 10-15 років усі тільки й говорили, що дану дорогу потрібно капітально відремонтувати, бо вона для міста має стратегічне значення. Багато хто обіцяв її зробити, створювались робочі групи, визначався її кошторис, але далі слів справа не ставала. У міській казні коштів не було, підприємці, які на цій вулиці вели бізнес, «скидатися» на ремонт не хотіли, а на рівні держави ніхто цього питання пролобіювати не міг, відповідно жителі і бізнес залишалися один на один зі своїми проблемами.

Але в 2011 році власником розважального комплексу «Алігатор» став один відомий бізнесмен всеукраїнського штибу, якому вдалося знайти порозуміння у «верхах» та вибити перший транш грошей у сумі понад 6 млн. грн. на ремонт першої черги Гайової – від вулиці Острозького до залізничного моста. Розпорядженням голови ТОДА у липні 2011 року замовником робіт по ремонту стає Служба автомобільних доріг у Тернопільській області. Натомість реальні роботи розпочалися тільки у жовтні.

– Як балансоутримувач, Тернопільська міська рада лише 30 жовтня 2011 року представила нам проектно-кошторисну документацію на ремонт першої черги дороги на вул. Гайовій. Оскільки часу було обмаль, тендер провели з одним учасником. Ним виявилась івано-франківська фірма «Укртрансжилбуд». Тоді, в 2011 році, до них жодних питань не було. Вони оперативно освоїли 2,7 млн. грн., встановивши всі комунікації, хоча це було зробити не просто, адже робіт було багато, а проект – не досконалий, – зазначив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

Залишається незрозумілим, як потрапила на Тернопільщину нікому не відома фірма та ще й з Івано-Франківська, і чому тернопільські дорожники не виявили бажання працювати в рідному місті? Офіційно цієї інформації ніхто не говорить, але без диктофона знаючі люди кивають у бік «білого» дому, називаючи лобістом франківської фірми одного з заступників губернатора, наводячи паралелі його плідної роботи на останніх парламентських виборах із власником «Алігатора».

У 2011 році передбачені субвенцією 6 млн. грн. освоєно не було, відповідно значна частина цієї суми повернулася в держбюджет.

Далі, у червні 2012 року, на область знову прийшла субвенція, і серед об’єктів, на які спрямовували гроші, була і до болю знайома Гайова. Щоправда, сума надійшла дещо менша – 4,337 млн. грн. Процедура з замовником і підрядником знову повторилася. Валентин Хоптян замовником визначив Службу автомобільних доріг, а та генпідрядником обрала вищезгадану франківську фірму.

– Ми як замовник, маючи на руках проектно-кошторисну документацію, враховуючи, що роботи потрібно було виконати терміново, тим більше, що було багато скарг, плюс місто обіцяло для повного завершення капітального ремонту дороги на вулиці Гайовій на початку осені виділити ще 4 млн. грн., провели тендер з одним учасником. Ним була та ж івано-франківська фірма. Питань до неї не виникало, адже в 2011 році вона гарно спрацювала, – зазначив Богдан Юлик.

Так, 27 червня 2012 року в результаті проведених торгів із корпорацією «Укртрансжилбуд» укладено новий договір з капітального ремонту вул. Гайової.

Інженера та замдиректора підозрюють у злочинній змові

Разом з тим, Служба автомобільних доріг чомусь не врахувала (свідомо чи ні, це вже інше питання) результатів ревізії Держфінінспекції.

– Під час ревізії представниками замовника, генпідрядника у присутності працівників Держфінінспекції проведено контрольні обміри фактично виконаних робіт по капітальному ремонту вул. Гайової (1-а черга), якими встановлено завищення обсягів робіт на загальну суму 97927,70 грн. внаслідок відображення в актах виконаних робіт за грудень 2011 року більшої кількості щебеню, ніж фактично було у наявності. Крім того, проведеною зустрічною звіркою в субпідрядника (ТзОВ «Газ-Пласт-Буд») встановлено завищення вартості ремонтно-будівельних робіт на загальну суму 46074,15 грн., – повідомили «Номер один» у ДФІ в Тернопільській області.

Щодо даного факту за матеріалами відділу боротьби зі злочинами в бюджетній сфері та захисту бюджетних коштів УДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області прокуратурою м. Тернополя в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості про відкриття кримінальних проваджень за фактом зловживання службовим становищем під час освоєння бюджетних коштів. У скоєнні вказаних правопорушень підозрюютьсяпровідний інженер відділу якості та технагляду Служби автомобільних доріг у Тернопільській області та заступник директора корпорації «Укртрансжилбуд».

– Проведеними оперативно-розшуковими заходами встановлено, що, відповідно до актів приймання виконаних підрядних робіт за листопад 2011 – січень 2012 рр., підписаних провідним  інженером відділу якості та технагляду Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, вартість виконаних робіт по проведенню капітального ремонту вулиці Гайової склала 2 млн. 230 тис. грн. Тобто кошти, згідно з актами виконаних робіт, освоєно у повному обсязі. За результатами контрольних обмірів фактично виконаних обсягів робіт на вказаному об’єкті встановлено факт завищення вартості виконаних робіт на суму 97 927 грн. Таким чином, провідний інженер відділу якості та технагляду Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, вступивши у злочинну змову із заступником директора корпорації «Укртрансжилбуд», провівши попередньо перевірку об’ємів та правильності застосування розцінок за виконані роботи, достовірно знаючи, що в актах приймання виконаних підрядних робіт обсяги виконаних робіт завищено, свідомо підписав завідомо недостовірні акти, в результаті чого підрядній організації безпідставно перераховано кошти в сумі 97 927 грн., чим державному бюджету завдано збитків на вказану суму, – повідомили в обласному управлінні по боротьбі з економічною злочинністю.

Підтвердили цей факт і впрес-службі прокуратури в Тернопільській області:«Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому стосовно службових осіб однієї з дорожніх організацій та Служби автомобільних доріг в області за ч.1 ст. 364-1, ч.1 ст.366 та ч.1 ст.367 КК України (зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення та службова недбалість)».

Тернопільські будівельники втерли носа зайдам

Вже з часом самі представники Служби автомобільних доріг розчарувались у своєму генпідряднику. До цього підштовхували і чиновники Тернопільської міської ради, які неодноразово зверталися до виконавця з проханням прискорити ремонтні роботи на даній вулиці, але жодних кроків назустріч не було. Більше того, про загрозу пошкодження існуючих мереж водопроводу та каналізації у своїх листах до начальника обласної Служби автомобільних доріг повідомляли водоканалівці, а управління ЖКГ попереджало про можливе виникнення надзвичайних ситуацій.

Враховуючи усі звернення та повне ігнорування міської ради виконавцем, розпорядженням міського голови була створена комісія, яка обстежила уже відремонтовану ділянку на Гайовій. Висновок комісії: роботи виконані з численними порушеннями та зловживаннями. Зокрема, виконавець робіт порушив будівельні норми і правила, вимоги проектно-кошторисної документації та технології виконання робіт – бордюри не відповідають вказаному в проекті типу і розмірам та встановлені на бетон низької якості, щебінь не тієї фракції тощо.

– У межах своєї компетенції ми попереджали керівництво «Укртрансжилбуду», але вони нас ігнорували. Був закріплений інженер, який слідкував за виконанням робіт, але що з того. Франківці свідомо йшли на порушення, адже генпідрядник поставив виконробом фактично дитину, якій 22 роки, яка не вела у своєму житті жодного будівельного об’єкта і яка абсолютно не орієнтується в будівництві, натомість директора «Укртрансжилбуду» я особисто не бачив жодного разу, також він ігнорував запрошення на наради профільного заступника міського голови Владислава Стемковського, – зазначив начальник відділу технагляду Тернопільської міської ради Олег Вітик.

Тоді вже у Службі автомобільних доріг зрозуміли, що «Укртрансжилбуд» не справиться з покладеною на нього роботою.

– Об’єкт вчасно здано не було (строки виконання робіт згідно з умовами договору обумовлювалися до кінця липня 2012 року), відповідно будь-які розрахунки з генпідрядником не проводилися. У зв’язку з вищеперерахованим, Службою автомобільних доріг у жовтні минулого року розірвано договір з івано-франківською фірмою. Проведено новий тендер, де переможцем стала тернопільська фірма «Технобудцентр», яка повністю освоїла гроші. На початку осені було видно, що додаткових 4 млн. грн. від міської ради не буде, ілюзіями себе не тішили, що зможемо зробити всю протяжність першої черги, відповідно прийняли альтернативне рішення. А саме: зробити повністю одну її частину – від залізничного моста до заготзерна. Що у кінцевому результаті і сталося, – зазначив Богдан Юлик.

На сьогодні, як додав пан Юлик, Служба автомобільних доріг подала івано-франківську фірму до суду для нарахування пені за те, що вони затримали строк виконання робіт. А ще Богдан Юлик зазначив, що станом на 1 січня 2013 року Служба автомобільних доріг жодного відношення до дороги на вулиці Гайовій не має, бо… вона була замовником у межах лише 2012 року.

Між тим, міський голова Тернополя Сергій Надал неодноразово повторював, що питання про те, чому інша частина дороги на Гайовій не зроблена, треба ставити до замовника, яким у даному випадку виступила обласна Служба автомобільних доріг, яка організовувала тендери, наймала виконавців робіт. «Хто наймав цю фірму і за які заслуги, мають розібратися компетентні органи», – заявив Сергій Віталійович.

У червні-липні на Гайовій буде «квітка»

Поки різні гілки влади кивали в бік один одного, хто має завершити ремонтні роботи на вулиці Гайовій, мешканці навколишніх будинків та підприємці, які там ведуть бізнес, із ще більшою силою проявляють своє незадоволення. Від безвиході тернопільська міська влада вирішила доробити Гайову власним коштом, адже чекати, поки знову надійдуть кошти з держбюджету, і невідомо, як ними розпорядилася б Служба автомобільних доріг, вже не сила.

– Протягом двох років Служба автомобільних доріг в Тернопільській області не могла належним чином відремонтувати цю ділянку. А це магістраль обласного значення і по ній рухаються кілька сотень автомобілів, не кажучи вже про тернополян та підприємців, які фактично не можуть здійснювати своєї діяльності через жахливий стан дороги. Враховуючи те, що замовник робіт не може їх виконати, ми готові відремонтувати дану вулицю силами міськради. Для цього кошти будуть виділені з міського бюджету, – зазначив Сергій Надал.

На сьогодні, як повідомив начальник відділу технагляду Олег Вітик, є відповідне рішення виконкомущодо завершення ремонту вулиці Гайової.

– Місто виготовило нову проектно-кошторисну документацію. Її вже погодили і вона пішла на експертизу. Вартість цієї ділянки на завершенні вийшла майже 5 млн. грн. Сподіваюся, через тиждень оголосимо торги. Як тільки пройдуть торги, а підготовчі роботи займають зазвичай до двох місяців, у травні почнемо основні роботи і за місяць-півтора першу чергу дороги на вулиці Гайовій буде завершено, – оптимістично повідомив Олег Вітик.

Разом з тим, пан Олег розповів, що новим виконавцям доведеться робити подвійну роботу, бо івано-франківська фірма своїми невмілими діями більше нашкодила, аніж зробила. Тепер, щоб почати роботи, необхідно все зруйнувати – вибрати щебінь, зняти бордюри та встеляти все заново. Але що поробиш, такі наші сьогоднішні реалії, коли можливість додатково заробити є вищою від якості цієї самої роботи…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Екологія
Територія Західної України є зоною значної сейсмічної активності: існує певна імовірність виникнення у цій місцевості землетрусів, потужністю навіть у 8-9 балів за 12-бальною шкалою Ріхтера. Як повідомляє "t1.ua", гірський масив на кордоні стику Українських та Румунських Карпат майже так само активний, як і у Чилі. Про це неодноразово заявляли українські та румунські фахівці. Південну частину Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та східну частину Одес...
Пригоди
Сьогодні (13 листопада), близько 18:30, на пішохідному переході біля Університетської лікарні водій легкового автомобіля збив чоловіка. Як інформує "20 хвилин", патрульні, що працювали на місці події повідомляють, що пішохід живий. Його госпіталізовано. Також правоохоронці зазначили, що водія, який спричинив аварію, забрали давати свідчення. Правоохоронці з'ясовують усі обставини інциденту. Очікуємо коментар від прес-служби Головного управління патрульної...
Суспільство
У Головному управлінні ДФС у Тернопільській області нещодавно проведено робочу зустріч заступника начальника обласного фіскального відомства Володимира Білого із керівником Державної виконавчої служби області Андрієм Хічієм. Як повідомляє прес-служба ГУ ДФС, враховуючи, що на сьогоднішній день не всі суб’єкти господарювання сумлінно сплачують єдиний внесок, що порушує не тільки норми діючого в країні законодавства, а й основи соціального забезпечення застр...
Суспільство
У Національному антикорупційному бюро України заявили, що з поміж 166 кримінальних проваджень, в яких станом на кінець жовтня 2018 року завершено досудове розслідування, у 48 справах навіть не відбулося підготовче судове засідання. Про це повідомляє прес-служба відомства. Зазначається, що цей “антирейтинг” очолює так звана справа “тернопільських прокурорів”, яку розглядає Хмельницький міськрайонний суд. Серед обвинувачених колишні перший заступник керівник...
Політика
Під час прес-конференції у Тернополі лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко окреслила чотири основних напрямки роботи, з якими піде на передвиборчі президентські перегони. «Ми запропонували для інтелектуалів України, для економістів, фінансистів, правознавців створити потужні національні команди, які можуть, проаналізувавши всю ситуацію в Україні, проаналізувавши всі поради, що нам дають ззовні, зрозумівши найкращий досвід світу по побудові своїх країн – зр...
Суспільство
Наприкінці жовтня, а саме з 29 по 30, у селі Борсуки собака покусав шестеро людей. За короткий час після цього тварина раптово померла. Підозрюючи, що собака могла бути хвора на сказ, тіло направили на експертизу. Фахівці Держпродспоживслужби після проведення необхідних експертиз дійшли висновку, що тварина таки хворіла на сказ. Людям, котрих покусав собака зробили необхідні щеплення та відпустили додому. Інформацію про інцидент повідомило Лановецьке район...
Суспільство
Монтаж ковзанки на Театральному майдані розпочнуть вже наприкінці цього тижня. Про це повідомив директор КП “Туристично-інформаційний центр міста Тернополя” Тарас Ковальчук.    - Площа ковзанки - близько 600 кв. м. Запрацює вона вже з початку грудня, - каже 20хвилин пан Ковальчук. - Цікаво, що для її функціонування не потрібна мінусова температура повітря. Майданчик знизу охолоджуватиме холодильник, що дає можливість катку працювати круглорічно. Нагадаємо,...
Пригоди
10 листопада у селі Сарнув, що у Сілезькому воєводстві, 36-річний водій на пішохідному переході збив трьох громадянок України. Двоє із них загинуло на місці, а третю госпіталізували. Про висунення водієві звинувачень у понеділок, 12 листопада, повідомив речник Повітової комендатури поліції у Бендзині Павел Лотоцький. Водієві загрожує до восьми років позбавленні волі. ДТП трапилася ввечері на ознакованому та освітленому пішохідному переході. Жінок, котрі пе...
Суспільство
Протягом жовтня 2018 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 873 особи, які проживають у Тернополі. Це на 335 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року (538 осіб). Як повідомляють у центрі зайнятості, чисельність незайнятого населення, що перебувало на обліку протягом січня – жовтня 2018 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 7839 осіб, що на 78 осіб менше, ніж за ана...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!