• Головна
  • Водійське посвідчення тернополяни тепер можуть отримати за новими правилами
10:02, 10 липня 2020 р.

Водійське посвідчення тернополяни тепер можуть отримати за новими правилами

Водійське посвідчення тернополяни тепер можуть отримати за новими правилами

Міністерство внутрішніх справ оновило правила видавання водійських прав. Відповідні зміни було внесено 22 травня 2020 до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами, пише УНІАН.

Підготовка і перепідготовка водіїв – документи та новації
Свідченням проходження водіями транспортних засобів підготовки та перепідготовки є такі документи: 
свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, інформація про котре наявна в ЄДР МВС;
документи про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професіями "Водій автотранспортних засобів", "Водій мототранспортних засобів", "Водій трамвая", "Водій тролейбуса", видані закладом, що має ліцензію на провадження відповідної діяльності у сфері професійно-технічної освіти. При цьому документ, що засвідчує підготовку і перепідготовку водіїв транспортних засобів, дійсний для складання іспитів у територіальному сервісному центрі МВС упродовж двох років з дня закінчення закладу. Згідно з оновленою інструкцією, під час складання теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (зокрема фото- та відеофіксації) процесу.

Особливості складання теоретичного іспиту для водіїв
Теоретичний іспит приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційний білет налічує 20 питань, до кожного з яких є від 2 до 5 варіантів відповідей (один з них – правильний). У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії. Він триває 20 хвилин, починаючи з моменту виведення на екран монітора першого запитання. Теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо водій допустив три помилки, не дав відповіді у відведений час або використовував додаткові електронні прилади, навчальну літературу, засоби зв'язку, пристрої зчитування, а також підказки інших осіб. Перескласти його можна буде не раніше як через 5 календарних днів, відлік яких починається з наступного після іспиту дня. Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний три місяці.  

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Насамперед екзаменатор має ознайомити особу з порядком його проведення. Сам практичний іспит проходить у два етапи: на майданчику для навчання з початкового керування; в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1). При цьому до другого етапу допускаються особи лише в разі успішного проходження першого етапу практичного іспиту. Якщо особа тричі не склала практичний іспит, то вона має пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі, й лише потім допускається до наступного іспиту. Відновлення втраченого водійського посвідчення 

У разі втрати або викрадення водійського посвідчення оформлення та видача нового здійснюється без складання іспитів. Якщо власник втратив посвідчення водія, яке було отримане вперше, ТСЦ МВС видає нове. При цьому воно вважається таким, що видане вперше, й дійсне впродовж терміну, що був вказаний у втраченому або викраденому посвідченні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водій #посвідчення #зміни #отримання

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Старший інспектор Козівського Даї Олег День
11 липня 2020 р., 11:53
В чім Дурість Української системи видачі Прав , наприклад в Кацапостане чи Білорусії після отримання категорії С ,то через 3 роки можна автоматично отримати категорію В+Е а в Щеневмерій Пародії для цього необхідно іще додатково вчитися за Оплату .В Чехії теж аналогічна Кацапостану система .А в Щеневмерлій людина маючи десятки років категорію С+Е тобто Фура то на то щоб до свої Легківки вчіпиати прицеп на 2 осі ( тобто 4 кола ) то немає Права без навчання . Де Шлєхт ( Злий в переводі із австрійської ) трафить тую Щеневмерлу Державу Логіка ?
Ярослав
13 липня 2020 р., 10:51
Мене взагалі не покидає думка, видавати категорію В, тільки після однорічного стажу Категорії С. Бачу в цьому кілька плюсів: 1. На мою думку виросла б «культура» керування та поводження на дорогах; 2. Збільшилось би число водіїв вантажівок, так-це «текучка» кадрів, але краще так, чим взагалі ніяк, і тільки старші люди за кермом вантажівки (наскільки Я знаю, цей фах завжди має недостатньо працівників на ринку праці «простими слова, немає кому робити, всі хочуть в теплих офісах сидіти»; 3. Рух, спілкування, подорожування, пізнання країни (схід-захід-південь-північ) обмін думок; 4. Фізичне здоровя (це сидяча, малорухлива робота, але не перший рік, Перший рік-ніхто не дасть сидіти😉)
ТОП новини
У травні в Україні вдарить потужний мороз, навіть експерти налякані такою температурою: гроза і град сунуть на тлі шквалів
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Мороз вдарить раптово прямо завтра, в Україні такого стрибка температури не чекали: в якій області рине дощ і злива?
Оголошення
live comments feed...