• Головна
  • Чому на Тернопільщині подорожчали деякі види хліба?
12:00, 6 березня 2013 р.

Чому на Тернопільщині подорожчали деякі види хліба?

Протягом останнього місяця в Тернопільській області деякі види хліба встигли подорожчати двічі. „Соціальний” хліб на прилавках зʼявляється рідко і затримується недовго. Деякі ж буханки хоч і не подорожчали, але полегшали. Подорожчання головного харчового продукту не залишилося непоміченим нашими краянами, саме вони і забили на сполох.

– Я – учасниця війни і пенсіонер, тому для мене кожна копійка дорога. Постійно купую „Український” хліб фірми „Агробізнес”, то помітила, що він від Нового року в моєму магазині вже тричі дорожчав. Коли по телевізору кажуть, що в країні стабільність, а хліб дорожчає з дня на день, – це мене обурює, – поскаржилася в телефонній розмові кореспонденту „Міста” мешканка Бучача Ольга Миколаївна.

Пані Ольга зазначає, що спілкувалася з продавцями на тему ціни на хліб і ті повідомляють, що хліб дорожає у всіх магазинах, бо таку ціну встановлює виробник.

– Пенсію підвищили на кілька гривень, а основний продукт дорожчає кілька разів на місяць. Я настільки схвильована цією ситуацією, що отримала загострення гіпертонії, і тепер мушу витрачати гроші на ліки. Навіть листа в адміністрацію району писала і звернулася до Президента, щоб якось відреагували на це, ― заявляє пенсіонерка.

Журналісти провели своє дослідження цінової ситуації на ринку хлібопродуктів і з’ясували, що тривоги пенсіонерки з Бучача далеко не безпідставні. Співставивши видаткові накладні на початку і наприкінці лютого одного з провідних хлібовиробників, які постачають свій товар в нашу область, ми з’ясували, що подорожчав ледь не весь асортимент товарів: батон – на 25 коп., білий хліб, посипаний маком – на 10 коп., тостерний – на 20 копійок.

Кореспондентам вдалося дізнатися, що подорожання хліба – не єдиний прийом, до якого вдається хлібовиробник, аби збільшити прибутки. Ще наприкінці минулого року буханка популярного серед тернополян житньо-пшеничного хліба стала легшою на 100 грамів, тобто більш ніж на 15%. Ще один варіант підвищення ціни, до якого вдаються хлібопекарі – продаж буханок половинками. Хліб, який раніше можна було купити цілий, тепер, у більшості випадків, продають половинками. При цьому ціна двох половинок значно перевищує ціну однієї буханки.

Зростання ціни на хліб найбільш вражає незахищені верстви населення, які рахують кожну свою витрачену копійку. Для цього державою і контролюється ціна на так званий „соціальний хліб”. Однак, аби не порушувати норм контролю і не підвищувати ціну на ці найдешевші хлібини, виробники просто зменшують його поставки в магазини до мізеру. Знайти простий хліб іноді важко навіть у фірмових магазинах хлібовиробників.

В обласній адміністрації постійно проводять наради щодо цін на споживчі товари. За підсумками такої наради 8 лютого владоможці навіть звітували, що ціни в області знизилися.

– Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,2%. Найбільше подешевшали фрукти, знизилися також ціни на цукор, рибу та продукти з риби, м’ясо та м’ясопродукти, олію. Водночас подорожчали овочі, молоко, сир та яйця, продукти переробки зернових, безалкогольні напої, – повідомляв місяць тому сайт обладміністрації.

Можливо саме під формулюванням „продукти переробки зернових” у своєму звіті чиновники і завуалювали подорожчання хліба. Так чи інакше, коли журналісти  звернулися за коментарем з приводу цієї ситуації в департамент економіки ОДА, там не стали заперечувати проблем. Однак детальні коментарі погодилися надати після засідання комісії 7-ого березня. Саме там чиновники планують дослідити ситуацію на ринку хліба та прийняти подальші рішення.

– Зараз можна сказати лише, що ситуація непроста, і потрібно буде якось її вирішувати. Ціну на хліб простої рецептури будемо утримувати. А от на інші види хліба… потрібно, щоб і виробництво було окупним, – пояснив заступник начальника департаменту економіки Василь Гоць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...