• Головна
  • Сьогодні – Володимира: чому в цей день не можна сваритися та йти в поле
12:47, 28 липня 2020 р.
1

Сьогодні – Володимира: чому в цей день не можна сваритися та йти в поле

Сьогодні – Володимира: чому в цей день не можна сваритися та йти в поле

У вівторок, 28 липня, відзначається День пам'яті рівноапостольного великого князя Володимира. До цього свята також приурочено День хрещення Київської Русі-України: саме Володимир Великий хрестив Київську Русь і викорінив язичництво на своїх землях, пише Obozrevatel.

Історія свята
970 року князь Володимир Святославич став новгородським князем, а 978-го – єдинодержавним князем Русі.
У 983 році Володимир Великий захопив Херсонес, що належав тоді Візантії, і, погрожуючи захопленням Константинополя, зажадав руки царівни Анни. Брати царівни, імператори-співправителі Василь і Костянтин поставили умову для шлюбу – прийняття Володимиром віри Христової.
Коли Анна з духовенством прибула до Херсонесу, Володимир раптово осліп. Тоді вона запропонувала йому скоріше хреститися. Під час хрещення руський князь прозрів. "Тепер я побачив Бога Істинного!", – вигукнув він.
Херсонес князь повернув Візантії – як викуп за дружину, а повернувшись до Києва, зробив християнство державною релігією і почав викорінювати язичництво на Русі.

Традиції в День Володимира Великого
У День рівноапостольного великого князя Володимира заведено звертатися з молитвами до святого. Володимира здавна шанують силовики: правоохоронці, військові. Також із надією на зцілення святому моляться люди зі слабким зором або важкохворі.
День 28 липня в народі відомий також як Кирик і Улита. Ці двоє вважалися "сварливими" святими, тому в багатьох регіонах в цей час намагалися не працювати, щоб, за прикметою, не вбив грім і не почався мор худоби.
У День Володимира стежили за погодою.
Прикмети на 28 липня:
Промені сонця в День Володимира Великого мають цілющу силу.
Липа пожовкла – до ранньої осені.
Коники голосно сюркочуть – до спеки.
Після дощу не видно веселки – попереду багато ясних днів.
Туман ввечері – до дощу.
Що не можна робити в день Володимира.
Жати хліб – це вважається гріхом.
Ходити в поле – щоб не зустріти привида або видіння.
Лаятися і сваритися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #традиції

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
с.Городниця Рудновіри ( рідна українська національна віра )
28 липня 2020 р., 15:45
Володимир прозваний Хрестителем племінник словенського  Богатиря Добрині Нікітіча хрестив Сербів тобто Руских що були піддані Русам Варягам із Шведської ( Свенскої - Святої) провінції Русо- Ланд тепер це Сканія .Українці противилися Руським і хрестилися тільки в 15 ст.разом із Литвінами а до того гонили на гору Богіт в Тернопільських Товтрах і поклонялися Ідолу святого Івана ( Купали ) ...
Останні новини
Оголошення
live comments feed...