• Головна
  • 5,5 млн грн суд стягує зі всесвітньо відомого художника з Тернопільщини (ФОТО)
14:15, 28 липня 2020 р.
3

5,5 млн грн суд стягує зі всесвітньо відомого художника з Тернопільщини (ФОТО)

Всесвітньо відомий художник з Тернопільщини Іван Марчук неодноразово розповідав про обіцянку від влади відкрити музей його творчості, однак несподівано невиконана вже впродовж багатьох років обіцянка обернулася загрозою для митця.

Як повідомляє "Судовий репортер", Господарський суд Києва прийняв рішення про стягнення 5,5 млн грн з ТОВ "Виставковий центр-музей художника Івана Марчука".

Позов подала Київська міська рада, вказуючи, що підприємство не виконує умови договору оренди земельної ділянки від 08.02.2010 в частині орендної плати.

Йдеться про 0,65 га землі за адресою Михайлівська площа,1 із цільовим призначенням для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального культурного центру "Музей художника Івана Марчука" на Андріївському узвозі.

З 2016 по 2019 рік орендар сплатив за ділянку тільки 35 тисяч гривень. Відтак Київська міська рада нарахувала 4,8 млн грн боргу з оренди, а також 3 % річних та інфляційні втрати.

Відповідач заперечував проти позову, вказуючи, що невиконання зобов’язань за договором спричинено діями інших осіб, зокрема, Київської міської та Міністерства культури України, а його власна вина відсутня.

Були надані докази тривалого непогодження проектної документації, невиконання Київрадою та Міністерством культури України задекларованих намірів щодо участі у створенні музею. Але суд вважає, що це не може слугувати підставою для невиконання умов договору оренди земельної ділянки.

Представник музею просив про застосування строків давності до вимог 2016 року, але суд відмовив.

Суд звернув увагу на неодноразові звернення орендаря щодо зменшення орендної плати, зокрема, у зв’язку з неможливістю розпочати будівництво музейного комплексу, тривалим погодженням дозвільної документації, зростанням вартості робіт тощо. На думку суду, це свідчить про переривання строків позовної давності та неможливість застосування наслідків її спливу.

Суд встановив, що орендар вчиняв належні дії щодо будівництва на орендованій ділянці багатофункціонального культурного центру "Музей художника Івана Марчука", проте з незалежних від нього причин, пов’язаних, зокрема, з тривалим погодженням дозвільної документації, зростанням цін на роботи та матеріалів, складним фінансовим станом та несприятливою економічною ситуацією, відсутністю підтримки з боку органів державної влади та місцевого самоврядування, не зміг виконати свої зобов’язання за Договором щодо сплати орендних платежів.

З огляду на таке суд зменшив на 50% інфляційні нарахування та відсотки. У підсумку стягується 4,8 млн грн заборгованості орендної плати, 472 тис. грн інфляційних втрат і 126 тис. грн 3% річних і 90 тис. грн судового збору.

Інформація про оскарження цього рішення відсутня.

Засновниками ТОВ "Виставковий центр-музей художника Івана Марчука" є 84-річний Іван Марчук (1%) і "Благодійний фонд художника Івана Марчука" (99%).

Іван Марчук має звання народного художника України, є лауреатом Національної премії України ім. Шевченка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Іван_Марчук #5,5_млн_грн #художник_з_Тернопільщини #судовий_процес

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Ло
28 липня 2020 р., 17:48
Тепер через суд конфіскувати картини в рахунок боргу. Роздирибанити  А коли нестане генія позароблятм бабло на аукціонах
censor
28 липня 2020 р., 18:27
В  Україні посилять боротьбу  з проявами ксенофобії, антисемітизму.
Евгений
30 липня 2020 р., 15:58
Не поня: это Марчук задолжал или фонд его имени? Название статьи по смыслу не совпадает с текстом статьи и даже противоречит. Хорошо бы журналисту какие-нибудь журналистские курсы окончить.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...