Сергій Лупак: Об’єднання зусиль дозволяє робити неможливе

Порядок і відповідальність настає там, де об’єднуються сусіди-господарі і це є у нашій традиції з часівШептицького, - вважає місцевий депутат голова громадської організації “Рада голів ОСББ містаТернополя” Сергій Лупак.

Страх відповідальності заважає

Людям треба навчитися поборювати свій страх відповідальності та вчитися діяти разом “тут і зараз”, - вважає депутат міської ради, експерт з розвитку ОСББ Сергій Лупак.

“Роками людям прививали страх відповідальності. Робили заручниками волі “когось”, хто “щось” і “колись” відремонтує. Цей страх заважає людям покращувати їхнє життя вже сьогодні. Наводити порядок навколо будинку. Але цей страх треба вчитися поборювати вже сьогодні і тоді покращення настануть вже сьогодні”, - говорить народний обранець.

Сергій Лупак зауважив, що в традиції українців діяти разом для вирішення спільних проблем, прищеплював українцям ще сотню років тому Митрополит Андрей Шептицький.

“Мені подобається діяльність Шептицького, бо він вчив не боятися відповідальності. П’ять років тому я стояв перед дилемою чи йти у місцеве самоврядування. Підштовхнула до рішення йти у депутати підтримка людей і поганий стан прибудинкової території, будинку, де я живу. Так. Було непросто, але сьогодні ситуація кардинально інша. І це завдяки спільній дії”, - говорить Сергій Лупак.

Спільна дія робить життя комфортнішим

“Спільна дія дозволяє робити неможливе”, - переконаний народний обранець. Найшвидше позитивні зміни відбувається там, де є спільна дія самоорганізованих людей та самоврядування, а суспільна енергія йде на позитив.

“ОСББ — це сучасна реалізація ідей кооперації Митрополита Андрея. Ефективність, порядок, добробут починається там, де відчуваєш себе господарем, де готовий працювати разом з сусідом, таким самим господарем. Працювати разом для спільного блага - цю ідею не раз проголошував Шептицький у своїх зверненнях. У цій простій ідеї суть об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Можна нарікати на погане обслуговування, діряві труби та засмічену прибудинкову територію. А можна самим взяти на себе відповідальність. Разом облаштувати квітники поблизу будинку. Спільно зупиняти вандалів, що обписують стіни, підпалюють смітники. Зрештою, робити кращим своє оточення”, - говорить Сергій Лупак і наводить успішні приклади спільної діяльності тернополян з покращення комфорту своїх будинків.

“Кілька днів тому по вулиці Лепкого в одному з будинків, проведено заміну каналізаційних труб, котрим уже 45 років. По вулиці Чалдаєва в ОСББ створену класну фотозону. Проведено капремонти по вулиці Лепкого, Чалдаєва, Тарнавського, Пушкіна, проспекту Злуки. Завдяки камерам відеоспостереження встановленим співвласниками у ОСББ нам вдається регулярно відловлювати вандалів. Наводячи порядок поблизу будинків — ми робимо місто загалом безпечнішим і комфортнішим. В цьому суть “позитивної суми” зусиль усіх городян”, - сказав Сергій Лупак.

Насамкінець місцевий депутат розповів про свою велику мрію.

“Мені хотілося б, щоб більшість громади ставала відповідальною. Щоб ми не просто чекали, а допомагали місцевому самоврядуванню робити кращим наш спільний дім Тернопіль. У цьому у нас є досвід і добрі результати. Сподіваюся, що разом ми зможемо зробити більше”, - підсумував Сергій Лупак.

Сергій Лупак: Об’єднання зусиль дозволяє робити неможливе, фото-1 Сергій Лупак: Об’єднання зусиль дозволяє робити неможливе, фото-2
Лупак ОСББ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі