"Будинок почав хитатись, як від землетрусу": українка розповіла про вибух у Бейруті

"Будинок почав хитатись, як від землетрусу": українка розповіла про вибух у Бейруті, Дмитро Бондаренко

У Бейруті, столиці Лівану, 4 серпня у порту прогриміло два потужних вибухи, які призвели до масштабних руйнувань у всьому місті, відомо про щонайменше 73 загиблих та близько 3 тисяч поранених. Українка та студентка ліванського університету «Каслік» Ірина Карапата, яка перебувала за 5 кілометрів від місця події, розповіла нам, що відчула в момент вибуху та що відбувається у місті, повідомляє Громадське.

Жінка каже, що увечері був відчутний перший вибух, який її насторожив. «За хвилю будинок почав хитатись як від землетрусу і одразу пролунав другий потужний вибух, який заглушив вуха, а далі паніка, посипались вікна у сусідів. Перша думка — атака Ізраїлю, одразу зник інтернет, зв’язок. Коли ми вибігли на вулицю, побачили клуби червоного диму зі сторони порту», — розповідає українка про момент вибуху.
Додає, що одразу у новинах з’явилося кілька версій, що сталося. Люди тікали і старалися триматися на безпечній відстані від місця вибуху.
«Що саме вибухнуло поки що не відомо, відбувається розслідування, а ми чекаємо новин. Вибух був настільки потужним, що ударна хвиля вибила шибки, а подекуди й двері на відстані 5 км. Зрештою звук вибуху був чутний по всій території Лівану», — розповіла Карапата і додала, що наразі усі чекають офіційних пояснень від уряду.
Зазначимо, у посольстві України в Лівані нам повідомили, що наразі інформації про постраждалих внаслідок вибуху українців немає.
Також співзасновник Tanker Trackers (онлайн-служба, яка відстежує та звітує про пересування нафтових танкерів) Самір Мадані повідомляв, що два українські кораблі MERO STAR та RAOUF H були неподалік від місця вибуху в порту столиці Лівану. У посольстві України в Лівані нам сказали, що не мають наразі такої інформації.
Зазначимо, міністр внутрішніх справ Лівану ймовірною причиною вибуху в порту назвав аміачну селітру, яка зберігалася там на складах.

Бейрут вибух руйнування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі