Децентралізація в дії: як сплачені «АТБ» податки змінюють Тернопіль

Децентралізація в дії: як сплачені «АТБ» податки змінюють Тернопіль , Доброва Евгения

Рівень життя мешканців нашої Тернопільщині багато в чому залежить від проєктів та ініціатив, які фінансують з бюджету. Таким чином, бізнес, який вчасно сплачує податки, інвестує у наш добробут і комфорт. Наочним прикладом тому може стати діяльність багаторічного лідера української роздрібної торгівлі – «АТБ».

Дотримуючись стратегії динамічного розвитку, компанія зуміла в нинішньому складному році побити власний рекорд щодо обсягу сплати податків і зборів. Тільки за шість місяців 2020-го корпорація «АТБ» перерахувала до бюджетів усіх рівнів, у тому числі й до скарбниці нашого файного міста, 7,57 млрд грн. (включаючи митні платежі та ЄСВ). Згідно з інформацією з відкритих джерел, це на 32,5% більше за минулорічні показники аналогічного періоду.

Децентралізація в дії: як сплачені «АТБ» податки змінюють Тернопіль , фото-1

«Цей рік, незважаючи на надзвичайно складні обставини, в яких опинився бізнес через пандемію коронавірусу, корпорація «АТБ» проходить впевнено, залишаючись лідером ринку й одним із найбільших платників податків в Україні. Можу навести два приклади:

– сума сплачених нами податків за пів року в три рази перевищує річний (!) бюджет таких міст, як Суми, Херсон, Черкаси, Тернопіль, Луцьк;

– сплачені нами за перше півріччя податки в два рази перевищують суму державних інвестицій у будівництво нового аеропорту в Дніпрі.

Коли нам ставлять питання, що таке соціально відповідальний і патріотичний бізнес, для мене відповідь очевидна. Це не тільки благодійні проєкти, соціальні ініціативи, інвестиції, нові робочі місця. По-перше, це прозора та системна діяльність бізнесу в наших економічних реаліях. По-друге, ефективне використання зроблених бізнесом інвестицій органами центральної та місцевої влади», – повідомляє на своїй сторінці у Facebook Борис Марков, генеральний директор корпорації «АТБ».

Варто зазначити, що такі високі темпи зростання бюджетних платежів компанія показує вже декілька років поспіль. За підсумками 2019-го «АТБ» посіла перше місце в галузі серед 100 найбільших представників бізнесу за обсягом перерахованих платежів до бюджетів усіх рівнів.

Децентралізація в дії: як сплачені «АТБ» податки змінюють Тернопіль , фото-2

Корпорація «АТБ» є однією з найпрозоріших і найвідкритіших в Україні. Минулого року до бюджетів різних рівнів і спецфондів вона спрямувала 12,6 млрд грн., що на 34% перевищило показники попереднього періоду.

Своїм основним завданням компанія визначила безперебійне забезпечення громадян якісними продуктами за доступними цінами. Вартість товарів у 1137 супермаркетах цієї торговельної мережі завжди нижча за середньоринкову на 10–15%. Магазини лідера українського ритейлу сьогодні працюють у 293 населених пунктах 24 областей країни, включаючи і Тернопільську. Асортимент кожного із дискаунтерів перевищує 3,5 тис. найменувань. Це гарантовано свіжі продукти та якісні товари першої необхідності. Майже третину асортименту зараз становить продукція власних торгових марок.

Децентралізація в дії: як сплачені «АТБ» податки змінюють Тернопіль , фото-3

Навесні поточного року компанія відкрила принципово новий напрямок ритейлу – в Україні з'явився перший продуктовий онлайн-магазин «АТБ» повного циклу. Весь процес від замовлення товарів до їхнього отримання займає менше однієї години. Крім того, почали працювати сервіси попереднього замовлення й адресної доставки продуктів. Це дозволило мільйонам громадян, серед яких і мешканці Тернополя, не відчувати дефіциту якісних продуктів і при цьому економити власні кошти.

Компанія «АТБ» зуміла значно збільшити товарообіг і вже перерахувала 4,83 млрд грн. податків до державного бюджету, 1,62 млрд грн. – до місцевих бюджетів, а 1,12 млрд грн. – до цільових фондів. Після реформи децентралізації чимала частина сплачених відповідальним бізнесом грошей залишається на місцях, тому це дуже важливо. Ці кошти спрямовуються на боротьбу з пандемією, ремонт доріг, шкіл, лікарень, будівництво парків, мостів тощо. Крім того, вони йдуть на зарплати працівникам бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, а також субсидії, які після підвищення комунальних тарифів стали справжнім порятунком для багатьох українських родин. Отже, кожна компанія, яка працює відкрито та наповнює бюджет, робить величезний внесок у покращення рівня нашого життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі