
18:00, 7 березня 2013 р.
На тернополян полює “підступна болячка”
Кількість хворих на венеричні захворювання в області зменшується, але ситуація залишається тривожною. Про це заявив головний лікар Тернопільського обласного шкірно-венеричного диспансеру Олександр Хара.
У минулому році медики зареєстрували 100 хворих на сифіліс, тоді як у 2011-му їх було 130. Проте цими показниками лікарі не тішаться.
«У той момент, як зменшується загальна кількість хворих на сифіліс, більше 70% з них мають запущені форми захворювання. Причина – несвоєчасне звернення до лікарні або підпільне та неякісне лікування. Сифіліс – це єдина хвороба у світі, яка може мавпувати інші захворювання. Якщо з нею не почати вчасно боротися, всі зовнішні прояви зникнуть і «вилізуть» на поверхню лише за тривалий час – через 10, 20, а то й 30 років», – каже Олександр Хара.
Фахівець застерігає – самостійно позбутися хвороби неможливо, а тому недолікована або залікована хвороба рано чи пізно дасть про себе чути. 80 відсотків пізніх форм сифілісу, каже головний венеролог області, виявляються випадково – під час аналізу крові. Щотижня Олександр Хара отримує повідомлення зі станції переливання крові про позитивні результати обстеження на сифіліс. Повідомляє про хворих і акушерсько-гінекологічна служба. В основному цю венеричну хворобу виявляють у людей репродуктивного віку – від 22 до 37 років.
Яка буде ситуація далі пан Олександр казати не береться, але стверджує, що оптимістичних перспектив немає. Майже щороку лікарі виявляють випадки сифілітичного ураження центральної нервової системи, а це – руйнація головного та спинного мозку. Олександр Хара закликає людей хоча б раз на рік обстежуватися на сифіліс, постійно оглядати власне тіло щодо висипки на шкірі і серйозно ставитися до статевого життя, повідомляє Прес-клуб.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...