Андрій Грицишин: Місцевий депутат — той, хто вміє слухати

Андрій Грицишин: Місцевий депутат — той, хто вміє слухати, Ірина Герман

Довіру важко заробити — легко втратити

До депутатської діяльності я був підприємцем. Залишаюся ним і сьогодні. Бізнес — це та сфера, де твоє слово і довіра до нього багато значить. Якщо поведешся некоректно один раз, то наступного з тобою ніхто не матиме справу. Якщо хочеш бути успішним — маєш бути чесним з тими, кому ти надаєш послугу.

Бути чесним і поважати того, хто веде з тобою справи. Цей принцип не раз допомагав мені в житті. Йдеться про підприємництво, чи тепер про місцеве самоврядування. На жаль, в українські політиці втратили первинне значення. Політику сприймають, як мистецтво “пустих обіцянок” і обману. Для мене Тернопіль і люди важливіші за “політику слів”. Справа краще говорить про тебе за слова. Варто пам’ятати, що довіра важко заробляється і легко втрачається.

Справи говорять краще за слова

Окремі мої колеги думають, що депутат місцевої ради — це той, хто найкраще вміє критикувати мера, своїх колег, обставини. Це не так. Робота місцевого депутата — це вміння слухати людей і чути їхні потреби. Бути відповідальним за рішення. Завдання депутата не “воювати у міськраді”, а допомагати робити добрі справи для міста і людей. Знаходити ресурси і рішення.

Останні п’ять років були непростими. Доводилося вникати у ті питання, на які раніше не звертав уваги. Коли щодня ходиш по дорозі, то особливо не задумуєшся, скільки зусиль вартує підтримування її в належному стані. Коли ти бачиш конкретні цифри, тоді точно знаєш — це непросто. Кожного разу треба приймати рішення, на що витрати у першу чергу, на лікарню, чи на ремонт двору. Але насправді зроблено багато. І зроблено завдяки спільній роботі громади, яка тебе підтримує, твоїх колег у міській раді і міського голови.

Наведу неповний перелік, що нам вдалося зробити:

 • Розпочати оновлення тернопільського транспорту. Вперше за багато років місто отримало нові автобуси у великій кількості.
 • Провести облік усіх комунальних земель, що дає місту близько 5 млн гривень щороку.
 • Створити публічний електронний реєстр комунального майна міста: тепер громада знає, яке майно комунальне, хто ним користується, де вільні об’єкти, запровадити системуПрозорро під час надання в оренду майна громади.
 • Забезпечити відкритість місцевої влади. Тепер усі сесії і засідання виконкому транслюються у прямому ефірі. Дозвільні документи доступні для перегляду. Керівники структурних підрозділів міської ради та комунальних підприємств регулярно звітують перед громадою.
 • Гарантувати, що кожна місцева ініціатива, тобто пропозиції від громади, буде обов’язково розглянута на сесії міської ради.
 • Надати право тернополянам самим обирати, на що будуть витрачені кошти бюджету. Тепер кожен може подати свій проект. Зібрати голосив в його підтримку і реалізувати.
 • Забезпечити ремонти дитячих поліклінік та лікарень. Тепер вони зручні для дітей та батьків.
 • Забезпечити фінансування освітян і медиків.
 • Створити сприятливі умови для розвитку ОСББ. Сьогодні Тернопіль один з лідерів цього напрямку. Люди самі стають господарями будинків і прибудинкових територій.
 • Створити громадські приймальніі юридичну консультацію, послугами якої безкоштовно скористалися тисячітернополян, допомогти сотням пенсіонерів отримувати справедливо зароблене.
 • Забезпечити розвиток велопарковок і велодоріжок у співпраці з любителями “двоколісних коней”.

Такими “щоденними справами” займається місцевий депутат. Робить це у постійному діалозі з людьми. З початку своєї депутатської каденції я відкрив громадські приймальні. Перші місяці телефон був “червоний” від звернень. І ми шукали рішення. Створили юридичну консультацію. Допомагали перераховувати пенсії. Вносити двори у титульні списки для капітальних ремонтів. Часто спілкувалися з міськими службами та міським головою і знаходили підтримку.

В цій рутинній роботі полягає щоденне служіння людям. Цієї роботи не видно. Її не винесеш на борди і на телебачення. Про них не знімеш гарне відео для youtube. Але від цих “малих справ” місцевого депутата залежить наше щоденне життя. Саме за такими справами треба оцінювати місцевого депутата. Тут не може бути “великої політики”. Тут є лише рутинна робота, вміння слухати та чути людей.

депутат міська_рада Грицишин Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі