У Західній Україні фіксується нашестя отруйних змій: мешканці Тернопільщини в небезпеці? (ВІДЕО)

У Західній Україні фіксується нашестя отруйних змій: мешканці Тернопільщини в небезпеці?, Георгій Шевчук

Навесні та наприкінці літа в Україні традиційно фіксується висока активність змій, в тому числі й отруйних. Однак через специфічні погодні умови у 2020 році, фахівці спостерігають рекордне нашестя отруйних змій в західних областях країни, особливо на Пркарпатті.

Як інформує "Під Прицілом", з початку серпня жертвами гадюк стали вже чотири людини. Змії починають активізуватися в першу чергу через спекотну погоду і, як відзначають фахівці, є тенденція до зростання випадків укусів змій. 

"Минулого року у нас було 32 звернення з приводу укусів гадюк, в цьому році у нас вже 16. Якщо в липні було 8, то за 10 днів серпня ми маємо вже 4 випадки. Є тенденція до зростання. Враховуючи, що 11-13 серпня у нас оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки, то спека, знову ж таки, – умови для збільшення кількості укусів”, – розповіла голова відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Лідія Синюта.

Фахівці відзначають, що змії самі по собі не небезпечні,та вони ніколи не нападають першими. Основна причина нападу змій – це страх або у відповідь на агресію. Для тих, хто збирається в гори чи ліс, експерти дали пораду: надягати одяг і взуття, які щільно закриває шкіру.

Якщо змія все ж таки вкусила, то потрібно негайно звернутися до лікаря й отримати протиотруту. Займатися самолікуванням небезпечно. Тільки спеціальний препарат може полегшити симптоми та допомогти одужати, а також позбавить від серйозних наслідків.

Нашестя_змій небезпека Тернопільщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі