"Як тепер там купатися?": в Західній Україні у ріці "плив" могильний камінь (ФОТОФАКТ)

Могильний камінь, який "плив" у ріці: фотографії старовинного надгробка, якого на велику відстань перенесла течія ріки, набули розголосу в мережі. Користувачів цікавило, як могла відбутися така "аномалія", і над чиєю могилою мав бовваніти поцуплений водоймою камінь.

Фотографії надгробка, якого помітили на Прикарпатті, поширив на своїй сторінці в мережі Фейсбук Петро Кривюк.

"Це там де Пістинька впадає в Прут. Яка ж сильна вода, що звідкись, принесла цей надмогильний камінь",- написав він.

"Пам'ятники з цвинтаря були закладені в дамбу, яка довго не простояла, а ріка розтягла по течії. Зараз я бачив лиш одну єврейську плиту",- прокоментував Микола Петрик.

"Він так надихає!!! Поплавати так "хочеться"!",- додала несподіваний коментар Олена Бойцан, натякаючи, що виникає дилема, як тепер без містичного остраху та відрази купатися у водоймі та навіть ловити там рибу.

"Видно, що таблиці немає. Можливо його демонтували ще до того, як він попав у ріку",- поділилася спостереженням Ліліана Од.

"Відомий краєзнавець Василь Нагірний писав про подібний надмогильний камінь (а, можливо і цей) у Пруті",- зазначив Іван Лудчак, а згодом написав, -"можливо плита, був радянський час, коли звозили машинами сміття, будівельний непотріб, робили біля цвинтарів порядки, ін., пам'ятаю, як заповнювали ями з яких вибирали гравій цим сміттям на правому березі Пруту".

"Біля водоканалу там весь беріг з єврейських плит",- прокоментував Іван Сідор.

"Совіти не гребували нічим. Цими плитами пів міста заложено",- відреагувала на його коментар Ліліана Од.

"Як тепер там купатися?": в Західній Україні у ріці "плив" могильний камінь (ФОТОФАКТ), фото-1 "Як тепер там купатися?": в Західній Україні у ріці "плив" могильний камінь (ФОТОФАКТ), фото-2 "Як тепер там купатися?": в Західній Україні у ріці "плив" могильний камінь (ФОТОФАКТ), фото-3
Тернопільщина ріка могильний_камінь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі