
15:00, 12 березня 2013 р.
З Італії до Тернополя: усе настільки дико, брудно, зруйновано… ніби впала з літаючої тарілки
“В мене таке враження, що я потрапила у повоєнну Італію”, - каже тернопільська журналістка Віра Гродецька, яка три роки тому поїхала до Італії на заробітки. Вона зараз знаходиться у Тернополі. Своїми враженнями та життєвим досвідом пані Віра поділилася з колегами-журналістами на засіданні Тернопільського прес-клубу.
“Я в Італії вже три роки. Працювала на різних роботах, тобто я перепробувала це все своїми руками, і побачила власними очима, – розповідає Віра Гродецька. – Коли я приїхала в Україну, в мене було таке враження, що я потрапила у повоєнну Італію. Усе, що можливо зруйновано. Настільки усе дико, брудно, страшно після Європи, що ви не уявляєте. Таке враження, що я впала з літаючої тарілки. Що я сплю і мені це все сниться. Таке відчуття було перший тиждень після мого повернення. Люди, які звикли жити в нормальному житті, звикли нормально заробляти, вони не хочуть повертатися в бідосю, не хочуть ходити по секонд-хендах в Україні і купувати собі одяг. Тобто вони звикли на нормальну зарплату купити собі шкіряне взуття, шкіряну куртку і нормально харчуватися і жити, як нормальна людина. Я просто кажу, як я тут жила і як я там себе почувала. За кордоном відчуваєш себе людиною. Навіть при моїх двох вищих освітах, при моєму стажі роботи (з газети я ще не звільнена) я ще дописую, але я кажу людина в Україні не реалізована, вона тут нікому не потрібна. Я патріот цієї землі, але не патріот цієї держави”.
На засіданні була озвучена інформація про те, що через економічну кризу з країн Європи люди тікають на порятунок в інші держави. Пані Віра відповіла, що в Італії справді є криза. В Іспанії трохи більша економічна криза, а в Греції ще більша. Але італійці не тікають з рідної країни. Вони дуже прив’язані до сім’ї. Окрім цього, більшість італійців у власній державі навіть не виконують чорну роботу.
“Італійці навіть не хочуть на чорних роботах працювати. Всю чорну роботу – сміття, прибирання на автостанціях та інше виконують іноземці. Ви хочете повернути українців з-за кордону, а чи вони хочуть самі повертатися? А для чого їм повертатися?! Їм там добре, вони там адаптувалися. Сім’ям добре, чи не добре без них – це вже їхня справа. Будь-яка надмірна любов є своєрідна форма агресії. Я в Італії іноземка, але я прийшла в будь-який магазин навіть журнал купити усі кажуть “прошу”, “перепрошую”. Такого хамства і такої невихованості, що є в нас, я ніде не зустрічала. Нам бракує культури”, - поділилася своїми враженнями Віра Гродецька.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...