
10:30, 14 березня 2013 р.
Шуму було багато, а все обійшлося доганами, – каже брат покійної тернополянки Андрій Деркач
Вже два місяці, як немає серед живих 26-річної Марії Деркач. Вона, як переконані рідні, померла через недбалість медиків. Різні перевірки справді встановили ряд недоліків у лікуванні дівчини, але все обійшлося лише дисциплінарними стягненнями.
- За смерть моєї сестри так нікого і не покарали серйозно. Шуму було багато, а все обійшлося доганами, – каже брат покійної Андрій Деркач. – Та невже догана є справедливим покаранням за забране життя?
Чоловік вважає, що серйозніше покарання медиків хоч трохи допомогло б навести лад у наших лікарнях. Та комісії і перевірки з міністерства нічого суттєво не змінили. Помилки медиків визнали і на цьому зупинились. Надія – на розслідування, яке проводить міліція.
Лист із міністерства
Нагадаємо, нещодавно Міністерство охорони здоров’я України надіслало рідним Марії результати перевірки з приводу її смерті. Лист вони отримали 13 лютого за підписом першого заступника міністра Олександра Качура. Цей документ надав редакції брат покійної Андрій Деркач (копія є в редакції – прим. авт.).
Комісія встановила причини смерті Марії Деркач. А це: “гостра легенева недостатність, яка розвинулась на фоні недіагностованого синдрому Гудпасчера (за гістологічними даними) та наявністю респіраторної інфекції, вірогідно, вірусно-бактеріальної етіології (за клінічними даними)”.
У листі також йдеться про те, що комісія зафіксувала “ряд суттєвих недоліків в організації лікувально-діагностичного процесу Марії Деркач. Вони прямо чи опосередковано могли вплинути на перебіг захворювання. Це, зокрема, стосується умов та показання для транспортування важкохворої з Тернопільської комунальної міської лікарні №2 до міської комунальної лікарні швидкої допомоги для проведення діагностичного обстеження (без супроводу лікаря та не у пристосованому автомобілі), недотримання лікарями міської лікарні №2 клінічних протоколів надання медичної допомоги”.
Міністерство зобов’язало мера, голову облдержадміністрації, ректора медуніверситету ім. Горбачевського “вжити відповідних заходів реагування до головних лікарів, доцентів та професорів медуніверситету, які безпосередньо приймали участь в наданні медичної допомоги Марії Деркач”.
Догани отримали троє
До кого з лікарів “вжили заходів”, рідним померлої невідомо. Адже жодного повідомлення з міськради вони не отримали. У листі з головного управління охорони здоров’я обладміністрації повідомили, що “за допущені недоліки під час надання медичної допомоги та транспортування хворої Марії Деркач медичним працівникам оголошено догани, а також направлено для переатестації в Центральну атестаційну комісію МОЗ України”.
У відповіді на запит редакції надіслали розпорядження міського голови, де вказано, що за неналежне виконання службових обов’язків дали догани головним лікарям міськлікарні №2 та лікарні швидкої допомоги. Також мер виніс догану начальнику відділу охорони здоров’я Ростиславу Левчуку за недостатній контроль за роботою комунальних закладів охорони здоров’я.
Залучили експертів з іншої області
Тим часом результатів від правоохоронців немає. Розслідування з приводу смерті Марії Деркач, як ми вже писали, проводить обласне управління міліції. Там відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140 КК України – “Неналежне виконання професійних обов’язків медпрацівниками”. Усі перевірки під контролем прокуратури області.
- Правоохоронці проводять перевірку, якщо буде виявлене порушення з боку лікарів, кримінальне провадження направлять до суду, – каже начальник сектору зв’язків із громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Призначено ряд експертиз. Для об’єктивності цих експертиз, правоохоронці залучили фахівців з іншої області. Діям лікарів на кожному етапі лікування дівчини нададуть оцінку згідно з законом.
Нагадаємо, 26-річна Марія Деркач, яка хворіла на вірусну пневмонію, померла 11 січня у лікарні швидкої допомоги. Після комп’ютерної томографії дівчина почала задихатись, а в той час у кисневому балоні закінчився кисень. Безпорадний брат, на руках якого залишили хвору, нічого не зміг вдіяти. Поки принесли балон із киснем, було вже пізно… Не допомогли і заходи реанімації… Рідні Марії вважають, що її можна було врятувати і померла вона через помилку та недбалість лікарів
У листі рідним Марії Деркач з міністерства йдеться: комісія виявила, що приватний кабінет комп’ютерної томографії функціонував без дозволів МОЗ України. Відтак “ліцензійна комісія міністерства прийняла рішення, затверджене наказом МОЗ від 31 січня №74, про анулювання ліцензії, виданої міністерством підприємцю В. Беському на провадження господарської діяльності з медпрактики зі спеціальності “Рентгенологія”.
Кабінет працює, бо є всі дозволи
Кабінет комп’ютерної томографії працює і досі. Його керівник Володимир Беський каже, що має всі дозвільні документи на свою діяльність.
- Просто в контексті резонансної справи багатьом було вигідно зробити у всьому винним приватну клініку, – каже він. – Тож ми, так би мовити, потрапили “під роздачу”.
Лікар додає, що наказ міністерства про анулювання його ліцензії, наразі призупинений.
- Ми працюємо у звичному режимі, – каже пан Беський. – Я подав апеляцію на рішення міністерства у спеціальний комітет при ньому. Наразі це рішення призупинили, і я сподіваюся на позитивний результат. Я представив всі потрібні документи.
Лікар додає, що у смерті дівчини немає вини працівників кабінету.
- Вона вийшла після процедури в коридор під наглядом нашої медсестри та санітарки з лікарні, – каже він. – І вже тоді їй стало зле. Не в кабінеті, не під час обстеження і навіть не в нашому коридорі. Після цього її забрали в реанімацію. Рідні дівчини до нас претензій не мали. Ми повернули їм гроші за діагностику не тому, що почувалися винними, а зі співчуття та жалю до їхньої біди.
Володимир Беський каже: була версія, що дівчина померла від анафілактичного шоку. Нібито він виник через введення їй контрастного підсилення. А на нього начебто у дівчини була алергія. Проте ця інформація не підтвердилась, запевняє пан Беський.
- Недоліки у лікуванні були, а не у проведенні комп’ютерної томографії, – каже медик.
В інформаційному запиті до міськради ми також запитали, чому цей кабінет працював без дозволів і чому його досі не закрили, згідно з наказом МОЗ від 31.01.2013. У відповіді на запит повідомили, що “кабінет здійснював медичну практику на підставі відповідних документів, в тому числі ліцензії. Інформації від ліцензійної комісії МОЗ про анулювання ліцензії, виданої МОЗ України фізичній особі – підприємцю В. Беському – не поступало. На сьогоднішній день СПП В. Беський подав заяву про розірвання договору оренди приміщень з лікарнею швидкої допомоги з 01.03.2013 року”.
До речі, Андрій Деркач написав звернення на ім’я міністра охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій. Там він повідомив, що вказівки міністерства не виконують. Кабінет комп’ютерної томографії, незважаючи на заборону, працює. А лікарі обійшлися доганами. Чоловік просить міністерство розібратися у ситуації та посприяти об’єктивному розслідуванню справи. Також він звернувся до прокурора області Геннадія Мовчана з проханням розпочати кримінальне провадження за ч.2 ст. 139 Кримінально-процесуального кодексу України “Ненадання допомоги хворому медичним працівником”. Він вважає, що медпрацівники, які перебували у томографічному кабінет, і мали надати дівчині першу та невідкладну допомогу і врятувати їй життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:23, 13 листопада 2024 р.
live comments feed...