• Головна
  • В Україні може суттєво подорожчати алкоголь
13:32, 3 вересня 2020 р.

В Україні може суттєво подорожчати алкоголь

В Україні може суттєво подорожчати алкоголь

Ціни на алкоголь можуть вирости на 10%.

У Кабміні ще влітку минулого року зареєстрували проєкт підвищення мінімальних роздрібних цін на алкоголь. Документ дотепер можна знайти на вебсайті Мінекономрозвитку серед тих, що перебувають на обговоренні. До цього мінімальні ціни на алкоголь переглядали в 2018-му. Головне завдання мінімальних роздрібних цін – дати можливість легальним постачальникам конкурувати з контрафактними виробниками, пише Резонанс.
Останні можуть ставити ціни в рази нижчі, тому що не платять податки, купують дешевий і нелегальний спирт, порушують технологію виробництва алкогольних напоїв. Як розповідає глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, відрізнити нелегальну продукцію від законної дуже складно. Акцизи вміло підробляють, а пересічний споживач не може відрізнити справжню марку від фальсифікованої.
“Через падіння доходів під час карантину зростання споживання якщо і є, то щодо вина. Також могло вирости домашнє виробництво: це і спирт, і вина, і настоянки”, – розповідає Дорошенко.
Ціни на алкоголь повинні рости разом із посиленням контролю, розповідає аналітик Володимир Мазуренко. Наприклад, зараз вводять електронний акциз, який допоможе скоротити частку контрафакту.
“Як показує практика, в Україні під час підвищення податків зростає частка сірого ринку. Це не означає, що не потрібно підвищувати акцизи, особливо на тютюнову й алкогольну продукцію. Разом із підвищенням обов’язково потрібно посилювати покарання за порушення, посилювати контроль”, – пояснює Мазуренко.
Скільки коштуватиме пляшка (0,5 л):
Пляшка горілки: з 89,4 до 98,92 грн;
Вино: з 42 до 46 грн;
Коньяк: з 151,66 до 156,6 грн;
Віскі: з 179 до 191,5 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціни #алкоголь
live comments feed...