• Головна
  • Тернопільську поліцію закликали припинити порушувати закон
16:30, 8 вересня 2020 р.

Тернопільську поліцію закликали припинити порушувати закон

Тернопільську поліцію закликали припинити порушувати закон

Сьогодні поліція сама порушує закон, накладаючи штрафи не маючи на те законних підстав, посилаючись на урядові постанови, що мають сумнівну легітимність, - заявив голова фракції “Порядок. Відповідальність. Справедливість” Андрій Грицишин.

Головне. “Звертаюся до рядових поліцейських, до начальника Головного управління національної поліції у Тернопільській області Олександра Богомола — припиніть порушувати закон. Ваша місія — захист правопорядку, а не виконання нелегітимних рішень”, - написав на своїй сторінці у Facebook голова фракції “Порядок. Відповідальність. Справедливість” Андрій Грицишин, коментуючи рейди тернопільських поліцейських по навчальних закладах Тернополя з метою складання штрафів на керівників освітніх закладів через те, що ті продовжують працювати попри внесення Тернополя до “червоної зони”.

Деталі. Андрій Грицишин нагадав, що навчальні заклади працюють на законних підставах, а от поліція послуговується нелегітимною постановою уряду.
“Поліцейським хочу нагадати. Перше — в постанові уряду нема заборони РОБОТИ шкіл. Друге — саму постанову визнав незаконною Конституційний суд. Третє — на території міста діє рішення Тернопільської міської ради від 3-го серпня, яке має законну силу і дає право навчальним закладам працювати”, - написав представник “Порядок. Відповідальність. Справедливість”.

Міський депутат висловив також сподівання, правоохоронці керуватимуться законом, а не злочинними наказами.

“Мені б дуже не хотілося, щоб поліція з правоохоронців перетворилася у “ментів”, які у 2013-14 роках чинили репресії проти людей, бізнесу, самоврядування керуючись не законом, а злочинними наказами. Сподіваюся здоровий глузд переможе, а поліція не буде боротися з дітьми та батьками”, - написав Андрій Грицишин.

Нагадаємо. Міський голова Тернополя Сергій Надал також звернувся до поліції із закликом припинити штрафувати навчальні заклади, які працюють у межах закону.
28 серпня Конституційний суд України визнав такими, що суперечать основному закону положення про обмеження прав і свобод громадян, які містяться в урядових постановах про карантинні обмеження. Такі обмеження можуть встановлюватися лише законом, але не підзаконним актом, до якого належить постанова уряду.
Крім того на початку серпня Тернопільська міська рада ухвалила своє рішення, яким визнала постанову Уряду такою, що суперечить Конституції, а також дозволила роботу бізнесу, навчальних закладів, громадського транспорту з дотриманням протиепідемічних заходів безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон #поліція #штрафи
live comments feed...