• Головна
  • "Брав на себе важких хворих": медик з Тернопільщини, який лікував пацієнтів із коронавірусом, насправді помер не від ковіду
10:47, 6 жовтня 2020 р.

"Брав на себе важких хворих": медик з Тернопільщини, який лікував пацієнтів із коронавірусом, насправді помер не від ковіду

"Брав на себе важких хворих": медик з Тернопільщини, який лікував пацієнтів із коронавірусом, насправді помер не від ковіду

51-річний медик із Почаєва Іван Венжинович, який лікував хворих на COVID-19, помер не від коронавірусу. Такий висновок обласного патологоанатома Євгенія Москальчука. Негативними були й два ПЛР-тести, які робили в обласному лабораторному центрі. Про це розповіла керівниця центру Оксана Чайчук.

Згодом його обличчя з'явилося на білбордах по всій Україні з написом "дякую". Це була соціальна реклама для підтримки та подяки лікарям, які боролися з коронавірусною інфекцією.

Завідувач терапевтичного відділення Почаївської лікарні Валерій Бондарчук каже, Венжинович був одним з перших, хто почав працювати з хворими на COVID-19:

"Іван працював з березня-місяця, відколи коронавірусна інфекція. Працював ці всі місяці. Багатьом людям допоміг, багатьох поставив на ноги. Рахую, що багато людей залишилися живими тільки завдяки його професіоналізму і тому, що він все брав важких хворих на себе".

Хворому надавали допомогу за протоколом лікування COVID-19:

"Поступив з двобічною пневмонією, з високою температурою, задишкою, було зниження в крові рівня кисню. Ознаки коронавірусної інфекції, на нашу думку, колег в такий період - присутні в нашому житті. Ми розцінили це як коронавірусну інфекцію. Рентген показав двобічну полісигментарну пневмонію і лікували ми його від двобічної полісигментарної пневмонії. Він був на кисневій підтримці". 

Директор Почаївської районної лікарні Богдан Кучер каже, знав Венжиновича з 1986 року. У лікарні він працював близько 25 років:

"Хороший виконавець, як для адміністрації. Хороша людина, як для людей, хороший лікар, як для пацієнтів".

Окрім лікарні, Іван Венжинович працював і в місцевій поліклініці.

Кучер каже, що діагноз, який поставили медику – тромбоемболія легеновї артерії:

"Він поступив з пневмонією 28-го, а 30-го , коли він встав до вікна і раптово посинів і впав. Всі реанімаційні методи нічого не могли допомогти. Тромб був великий в легеневій артерії – це миттєва смерть".

Директорка обласного лабораторного центру Оксана Чайчук розповіла, що тести Івана Венжиновича на COVID-19 були негативними:

"Двічі була підозра. Перший раз це було першого липня. Другого липня поступив матеріал і четвертого липня був отриманий результат про те, що – від’ємний. Це був перший випадок. І другий випадок. Він захворів 26.09, звернувся 28.09 за медичною допомогою. Поступило термінове повідомлення – підозра на COVID-19. Біоматеріал до нас поступив 30-го вересня і першого числа виданий результат про те, що ПЛР-тест від’ємний. Тому, лабораторно діагноз COVID-19 не підтверджений, діагноз знятий".

За словами Чайчук, тести були взяті при житті:

"Після цього проводився розтин. Кінцеві результати надають патологоанатоми. Якщо паталогоанатом не надав секційний матеріал на дослідження – очевидно, в нього не було підозри на те, що це COVID-19".

"Дуже швидке протікання хвороби, класичних ознак коронавірусу не було, а саме: не було втрати нюху, не було втрати апетиту, щоб так наростали явища гострої серцевої діяльності і легеневої, то такого не було. Я знайшов у нього пневмонію з тромбоемболією легеневої артерії. І все це відобраджено в діагнозі, який в мене вже Київ забрав", – каже Москальчук.

Поховали Венжиновича на Почаївському міському кладовищі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #смерть #лікар

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...